Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Ми готові до різних сценаріїв: від швидкої мобілізації до кібератак, - Сергій Сухомлин

25.01.2022
Ми готові до різних сценаріїв: від швидкої мобілізації до кібератак,  - Сергій Сухомлин

Керівники підприємств, установ та організацій всіх форм власності Житомирської громади  повинні  проаналізувати готовність підпорядкованих  організацій до дій із запобігання та реагування у випадку виникнення надзвичайної ситуації.  Про це  сьогодні під час позачергового виконкому.

«Напруга підвищується. Маємо навчитися жити навіть в таких умовах. Якщо порівнювати з 2014 роком, в Україні вже інші збройні сили.Я впевнений: у разі необхідності, Україна  зможе мобілізуватися та дати відсіч. », - говорить міський голова Сергій Сухомлин.

Розроблено новий порядок реагування на повідомлення про замінування.

«Не реагувати навіть на хибні такі повідомлення  – неправильно.  Та поліція одночасно не може відпрацювати всі заклади. Вчора було проведено наради  з відповідними службами. Сьогодні збиратимемо керівників закладів шкіл та садочків, щоб навчити їх правильного  реагування», - говорить міський голова.

Відзавтра працівників медичних та освітніх закладів під керівництвом національної поліції  навчатимуть, як правильно реагувати  на  надзвичайні ситуації у разі загрози або їх виникнення.

Сергій Сухомлин наголошує: приміщення для укриття в багатоквартирних будинках мають бути підготовленими.  Всього їх у Житомирі -  521.  Наразі  інтенсивно перевіряють їх стан.  Також обстежуються наявні свердловини, каптажі та колодязі для   забезпечення  генераторами, аби у разі необхідності була змога постачати  населенню питну воду.  

Лікарні закуплять додаткові об’єми медикаментів для надання медичної допомоги населенню у разі надзвичайної ситуації.

У навчальних, медичних закладах та  інших комунальних підприємствах  будуть призначені відповідальні особи  за координацію дій з поліцією під час реагування на надзвичайні ситуації.

Упродовж години з отримання інформації про виникнення надзвичайної ситуації заклади дошкільної освіти та загальної середньої освіти  будуть забезпечені автобусами для перевезення дітей до пунктів безпечного тимчасового перебування.