Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Ми обрали курс на енергоефективність і вже зекономили 37 мільйонів від роботи тільки однієї ТЕЦ: Сергій Сухомлин взяв участь у засіданні президії Конгресу місцевих і регіональних влад

11.02.2022
Ми обрали курс на енергоефективність і вже зекономили 37 мільйонів від роботи тільки однієї ТЕЦ: Сергій Сухомлин взяв участь у засіданні президії Конгресу місцевих і регіональних влад
Сьогодні, 11 лютого, у Харкові відбулося засідання президії Конгресу місцевих і регіональних влад, на якому розглядалися питання Національної безпеки і оборони, охорони здоров’я та інфраструктурних проєктів.
 
З-поміж питань порядку денного – енергоефективність та термомодернізація населених пунктів. Сергій Сухомлин під час виступу закцентував увагу на досвіді Житомира у цьому напрямку. Серед проєктів, котрі допомагають економити бюджетні кошти та відходити від газової залежності,  термосанація дитячих садочків, шкіл та лікарень.
«Сумарно, беручи участь у різних грантових пропозиціях, місту вже вдалося термомодернізувати 19 дошкільних закладів, 6 шкіл та 4 корпуси лікарні №1», - сказав Сергій Сухомлин.
 
Успішно реалізувалася у Житомирі і програма «теплі кредити». 224 ОСББ долучилися до програми на загальну суму  у майже 80 мільйонів гривень. Тоді 30% суми кредиту повертав місцевий бюджет. Минулого року 6 ОСББ взяли участь у проєкті «Енергодім», на цей рік вже 12-тьом об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків погоджено заявки у Фонді енергоефективності.
 
Однак, найбільш перспективним для розвитку енергонезалежності міський голова вважає будівництво ТЕЦ.
«У грудні ми з Міністром розвитку громад Олексієм Чернишовим  відкривали ТЕЦ, яку побудували в тому числі коштом Швейцарського уряду. За січень місяць економія для підприємства «Теплокомуненерго» склала 37 мільйонів гривень. Це тільки одна ТЕЦ. Декілька -  забезпечать нам відхід від газу приблизно на 80%. Друга ТЕЦ – вже будується. На третю контракт з австрійською компанією   вже підписаний. По четвертій – проводиться конкурс. У свою чергу я надзвичайно вдячний партнерам, котрі допомагають місту впроваджувати політику енергонезалежності», - резюмував Сергій Сухомлин.