Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі автоматизовану систему обліку оплати проїзду (АСООП) у громадському транспорті удосконалять

16.02.2022
У Житомирі автоматизовану систему обліку оплати проїзду (АСООП) у громадському транспорті удосконалять

Відповідне рішення прийняли сьогодні на черговому засіданні виконавчого комітету. Для покращення надання послуг користувачам електронних квитків затверджено Порядок та Умови проведення конкурсу з визначення суб’єкта господарювання (інвестора) для розвитку автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському громадському транспорті.

«Наразі удосконалюється послуга для користувача громадського транспорту – це транспортний мобільний додаток. Користувач Картки житомирянина, транспортної картки на сайті зможе моніторити всі своїх поїздок та ряд інших функцій», - каже заступник міського голови Олександр Шевчук.

За словами Олександра Шевчука, програмне забезпечення дасть можливість поповнення проїзних карток в будь-якому  автоматі самообслуговування і це буде миттєво.

«На сьогодні  система працює в режимі офлайн, а можна буде перевести більшість функцій в онлайн. Оскільки  у міста є базове наповнення, і вона  постійно потребує оновлення програмного забезпечення, тому вирішено  краще цю функцію визначити на умовах конкурсу і за рахунок інвестора. І пропрацювати визначення суб’єкта господарювання, який буде інвестувати в оновлення системи, щоб покращити надання послуги у сфері автоматичної оплати проїзду», - зазначає заступник міського голови.

Основні переваги системи АСООП:

  • удосконалення функціоналу «Картки Житомирянина»;
  • можливість віддаленого поповнення через всі впроваджені платіжні системи;
  • оновлення протоколу обміну даними, що дозволить впровадити поповнення існуючих транспортних карток за допомогою банківських продуктів (клієнт банку, банківський мобільний додаток);
  • розробка особистого кабінету користувача транспортної карти на вебсайті;
  • оновлення наявного та розробка додаткового програмного забезпечення.