Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Оголошення про проведення конкурсу з визначення аптечних закладів, які здійснюватимуть медикаментозне забезпечення пільгових категорій громадян

01.07.2022

Організатором проведення конкурсу з визначення аптечних закладів, які здійснюватимуть медикаментозне забезпечення пільгових категорій громадян є управління охорони здоров’я Житомирської міської ради.

Об’єктом конкурсу відповідно до Переліку груп населення, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно або на пільгових умовах, Переліку категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 №1303 (зі змінами) та Переліку рідкісних (орфанних) захворювань, що призводять до скорочення тривалості життя хворих або їх інвалідизації та для яких існують визнані методи лікування, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 27.10.2014 № 778 (зі змінами) є:

- медикаментозне забезпечення лікарськими засобами хворих на психічні захворювання; забезпечення паліативною допомогою (лот №1);

- медикаментозне забезпечення пацієнтів з трансплантованими органами, хворих на орфанні захворювання, інших пільгових категорій населення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 №1303 (лот №2).

Вимоги до претендентів для участі в конкурсі:

У конкурсі можуть брати участь суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами у Житомирській міській територіальній громаді та мають відповідні ліцензії.

Учасниками конкурсу, які проводять медикаментозне забезпечення лікарськими засобами хворих на психічні захворювання; забезпечення паліативною допомогою (лот №1) можуть бути суб’єкти господарювання, які мають ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами та на провадження господарської діяльності з придбання, зберігання, перевезення, реалізація (відпуск), знищення, використання наркотичних засобів (списку 1 таблиці II та списку 1 таблиці III) , психотропних речовин (списку 2 таблиці II та списку 2 таблиці ІII) , прекурсорів (списку 2 та списку 1 таблиці ІV)  "Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 № 770.

Учасниками конкурсу, які проводять медикаментозне забезпечення інших пільгових категорій населення (лот №2) можуть бути суб’єкти господарювання, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Умови забезпечення лікарськими засобами та вимоги до претендентів:

1. Дотримання вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19.07.2005 № 360 «Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків» при здійсненні обліку та відпуску лікарських засобів пільговим категоріям населення.

2. Забезпечення належних умов зберігання лікарських засобів відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України  від 16.03.1993 № 44 «Про організацію зберігання в аптечних закладах різних груп лікарських засобів та виробів медичного призначення».

3. Дотримання вимог постанов Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби», від 02.07.2014 №240 «Питання декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби».

4. Забезпечення зручності одержання лікарських засобів пільговими категоріями громадян шляхом розташування аптек/аптечних пунктів з максимальним наближенням до закладів охорони здоров’я, лікарі яких виписують рецепти на лікарські засоби, які відпускаються на пільгових умовах, безоплатно.

Для участі у конкурсі за лотами №1 та №2 претенденти подають організатору конкурсу наступні документи:

  1. заяву на участь у конкурсі;
  2. копію статуту, завірену у встановленому порядку;

3) довідку, яка містить відомості про учасника:

- реквізити (адреса – юридична та фактична, телефони для контактів);

- керівник, уповноважений представник;

- відомості про мережу та функціонування структурних підрозділів на території Житомирської міської територіальної громади із зазначенням адрес розташування, графіку роботи аптек/аптечних пунктів в довільній формі;

4) копію виписки (витягу) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, завірену підприємством у встановленому порядку;

5) копію ліцензій на провадження господарської діяльності:

- з роздрібної торгівлі лікарськими засобами та з придбання, зберігання, перевезення, реалізація (відпуск), знищення, використання наркотичних засобів (списку 1 таблиці II та списку 1 таблиці III) , психотропних речовин (списку 2 таблиці II та списку 2 таблиці ІII) , прекурсорів (списку 2 та списку 1 таблиці ІV) "Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів", завірених підприємством у встановленому порядку або посилання про їх наявність на сайт органу ліцензування (лот №1);

- з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, завірену підприємством у встановленому порядку або посилання про її наявність на сайт органу ліцензування (лот №2);

6) довідку податкових органів про відсутність заборгованості з податків та зборів та обов’язкових платежів, діючу на момент проведення конкурсу;

7) баланс та звіт про фінансові результати станом на останню звітну дату;

8) гарантійний лист про дотримання граничних торговельних (роздрібних) надбавок при формуванні ціни на лікарські засоби відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби».

Конкурсна пропозиція повинна бути прошнурована, мати нумерацію сторінок та опис наданих документів.

Підстава: рішення виконавчого комітету міської ради від 28.06.2022 № 433   «Про пільгове медикаментозне забезпечення громадян».

Документи на участь у конкурсі приймаються до 9:30 год. 15.07.2022 за адресою: м. Житомир, вул. Покровська, 4, управління охорони здоров’я міської ради, 2 поверх, з приводу додаткових роз’яснень звертатись на електронну адресу: [email protected].

Дата проведення конкурсу: 15 липня 2022 року об 1100 годині за адресою: м.Житомир, майдан С.П. Корольова, 4/2, пресцентр міської ради.