Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі відбулася акція «Велосипедом на роботу»

22.09.2017
У Житомирі відбулася  акція «Велосипедом на роботу»

22 вересня Житомир долучився до акції «День без авто». Всесвітній день без автомобіля (World Carfree Day),  щорічно відзначається 22 вересня у багатьох країнах світу, проводиться з метою пропаганди ідеї пішого і велосипедного способів пересування та використання громадського транспорту. Головний девіз Дня: «Місто як простір для людей, простір для життя». Також цього дня відбулася акція «Велосипедом на роботу». Захід пройшов у рамках Європейського тижня мобільності.

Олександр Папірний, уповноважений з питань велосипедного транспорту Житомирської міської ради, наголосив :«Для кожного з присутніх велосипед  - непросто транспортний засіб  - це стиль життя».

Він підкреслив, що  застосування велосипедного транспорту – спосіб поліпшення стану екології, зменшуючи викиди CO2 у навколишнє середовище.   

«Вчорашній град  на Житомирщині показує, що зміни клімату є, і вони неминучі. І в якійсь  мірі у цьому винна людина, зокрема через використання ресурсів і через ставлення до природи. І ось такі заходи, як «День без авто» чи «Велосипедом на роботу», спрямовані  на пропагування бережного ставлення до природи, довкілля,  - каже Олександр. - Наприклад, невикористовуючи приватне авто,мизменшуємо викиди СО2. Адже є екологічний громадський транспорт та маса інших екологічно-позитивних способів  бути мобільним без шкоди для довкілля».

Також сьогодні проведуть інформаційно-просвітницький захід,  під час якого будуть поширювати листівки із закликом поважати велосипедистів. Акція під назвою «Півтора метри поваги», спрямована на підвищення обізнаності учасників дорожнього руху,  щоб автомобілісти дотримувалися безпечного інтервалу і поважали велосипедистів так, як і інших учасників дорожнього руху. А о 17.00 год. для бажаючих відбудеться велоекскурсія «Мурали Житомира» (збір біля міської ради).

 «Дізнався про акцію через ЗМІ і вирішив приєднатися, оскільки кожного дня їжджу на навчання велосипедом.  Я віддаю перевагу велосипеду, як екологічному виду транспорту, -  пояснює Ігор, студент житомирського ВНЗ. - До цього я пересувався маршрутками та тролейбусом, але помітив , що велосипед є більш зручним і мобільним. Особливо вранці, коли громадський транспорт є переповненим і доїхати до навчального закладу вчасно іноді є проблемою».

Долучилися до акції і власники поки незвичних для Житомира електрогаджетів. Головний архітектор міста Юрій Безбородов приїхав на Михайлівську на електроскутері.

«Такий вид транспорту є дійсно зручним, хоч він є і сезонним. На відміну від бензинових транспортних засобів, скутер є менш вартісним у користуванні. Користуюсь електроскутером кожного дня. Проїжджаю на роботу близько 2,5 км. Коли необхідно виїхати на локацію чи об’єкт по роботі, також користуюся ним», -  зазначив головний архітектор.

Нагадаємо, що 16 лютого 2017 року  міська рада затвердила «Муніципальний енергетичний план міста на 2017-2020 роки». Заходи Програми, серед іншого, передбачають розробку концепції велосипедного руху, створення «зелених» та пішохідних зон, будівництво велопарковок та інші заходи з розвитку велосипедної інфраструктури.