Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

На вулиці Сосновій у Житомирі зафіксовано випадок сказу тварини. У цій та суміжних зонах встановлено карантин на 60 діб

13.10.2022
На вулиці Сосновій у Житомирі зафіксовано випадок сказу тварини. У цій та суміжних зонах встановлено карантин на 60 діб

Власник собаки по вулиці Сосновій звернувся до держаної лікарні ветеринарної медицини з повідомленням про смерть тварини, ймовірно, від сказу. За словами господаря тварина раптово почала поводитися агресивно, з’явилася слинотеча та відмовилася від їжі. Згодом собака померла. Труп тварини було доставлено до лабораторії, де й підтвердився діагноз. 

Фахівці міської державної лікарні ветеринарної медицини провели дезінфекцію обійстя, де знаходилася хвора собака. 
«Наразі на цій території міста встановлено карантин, розпочато обов’язкове щеплення всіх домашніх тварин. За контактними особами ведеться медичний нагляд. Також на цій території міста заборонено проводити виставки собак та котів», — каже в.о. начальника міської державної лікарні ветеринарної медицини Олександр Терещук.

«Ми проводимо обов’язкову щорічну вакцинацію від сказу всіх тварин-безхатьків. Зараз додатково відпрацюємо щеплення по вулиці Сосновій та суміжній до неї зоні», — говорить Олександра Мельник, директорка КП «Центру захисту тварин».

Щепити тварину від сказу можна як у Центрі захисту тварин, так і будь-якій ветеринарній клініці. 

«Вартість вакцини — у межах ста гривень. Щеплювати домашніх тварин обов’язково потрібно раз на рік», — додає Олександра Мельник. 

Сказ — це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання  усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. 

Джерелом та резервуаром збудника сказу є усі теплокровні тварини, з яких найбільш небезпечні для інфікування людини  м’ясоїдні (дикі та домашні). Людина може інфікуватися збудником сказу від хворої на сказ тварини через:
•укус;
•подряпину та мікроушкодження шкіри;
•потрапляння контамінованої збудником сказу слини на слизові оболонки.

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки. В Україні головним джерелом збудника сказу у дикій природі є червоні лиси, збудник сказу виявлявся також у кажанів та гризунів.