Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі презентували station-free систему велопрокату Ofo

25.09.2017
У Житомирі презентували station-free систему велопрокату Ofo

25 вересня найбільша station-free система велопрокату Ofo провела презентацію роботи сервісу у Житомирі.  Проект може бути реалізований у Житомирі вже цієї весни.

Ofo - китайська компанія, один з її інвесторів - Alibaba. Китайський торговий інтернет-гігант разом з Hony Capital і Citic Private Equity. У Китаї  Ofo  працює вже близько двох років, її послугами вже скористалися  200 мільйонів китайців. Всього велосипеди компанії  було орендовано більше 4 мільярдів разів.

«Це система, яка ще не запроваджена в жодному з міст України. У разі її введення, Житомир стане першим містом, де діє station-free система велопрокату Ofo, - розповідає уповноважений з питань велосипедного транспорту Житомирської міської ради Олександр Папірний. -  Основна особливість системи – замок з доступом по QR-коду. Розблокувати  і  блокувати замок велосипеда користувачі зможуть за допомогою мобільного додатку. Такий додаток дозволить також знайти вільний велосипед».

У  Житомирі може з’явитися близько 1000 таких велосипедів.

«Житомир є одним із міст, які підписали  Декларацію 2030 з Європейською Федерацією велосипедистів. Компанія Ofo хоче допомогти Житомиру стати більш «зеленим» через розвиток велопрокату та збільшенням кількості житомирян, які користуються велосипедами, як екологічним транспортом», - зазначив Dai Xiuyuan, представник європейського  відділення компанії Ofo.

Заступник міського голови Дмитро Ткачук зауважив, що презентований проект є цікавим для Житомира, адже  він не потребує додаткових витрат з міського бюджету і сприятиме збільшенню велоруху у місті: «Відмінність цієї моделі від інших (які існують в Європі) у тому, що  для її запровадження немає необхідності в дороговартісному обладнанні. Для роботи сервісу не потрібно встановлювати по місту станції автоматичного прокату. А ця складова  потребує найбільших інвестицій. Системою Ofo передбачено, що усі засоби фіксації і відслідковування знаходяться безпосередньо на велосипеді».

Велошерінг – це система спільного використання громадських велосипедів, що дозволяє орендувати велосипед за дуже низькою ціною і залишити його після поїздки у будь-якому місці.

Нагадаймо: у 2014 році в Житомирі було розроблено та затверджено рішенням міської ради План Дій Сталого Енергетичного Розвитку (ПДСЕР).

22 вересня Житомир долучився до акції «День без авто».