Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Напередодні Дня Соборності України в Домі української культури провели тематичний захід «Без меж»

20.01.2023
Напередодні Дня Соборності України в Домі української культури провели тематичний захід «Без меж»

Напередодні Дня Соборності України в Домі української культури провели тематичний захід «Без меж»: зустріч-бесіда з істориком Геннадієм Махоріним, патріотична фотосушка та «Дерево ЖИТТЯ».

 «У Житомирі дуже багато  професійних фотографів, яких мало хто знає. У нас виникла ідея показати їх роботи широкому колу людей. Кожен з них із задоволенням надали свої роботи в патріотичному стилі. Також ми створили «Дерево ЖИТТЯ» з блакитно-жовтими  відбитками пальців», - розповідає Ілона Колодій, начальниця управління культури міської ради.

 Про ідею Соборності, яка формувалася ще в другій половині 19 століття у середовищі української інтелігенції розповів історик-краєзнавець, кандидат історичних наук, доцент Поліського університету Геннадій Махорін.

«Акт Соборності УНР та ЗУНР - об’єднання двох частин України,  це завершення бажань українців мати свою об’єднану державу. І це не випадковий факт, а дійсно це результат довготривалого послідовного, історичного, психологічного, національного процесу. Я наголошую на ролі української армії у творенні Соборної української держави. Тому що, цей процес невіддільна частина від української армії, війська. Ця зустріч-бесіда сприятиме подальшому зацікавленню цим періодом, власне вивченням нашого минулого», - розповідає Геннадій Махорін.

«Сьогодні прийшла на захід, щоб ще більше дізнатися про історію України, а саме про Житомир. Сама я з Херсону, але через війну переїхала до цього міста. Мені дуже подобається Житомир та містяни. Адже ми єдиний і нероздільний народ», - каже пані Світлана.