Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Увага: новий порядок отримання пільг на оплату житлово – комунальних послуг

24.02.2023
Увага: новий порядок отримання пільг на оплату житлово – комунальних послуг

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2022 року № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово – комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України» починаючи з січня 2023 року органи Пенсійного фонду України розраховують щомісяця до 25 числа суми пільг за поточний місяць та здійснюють перерахування коштів на виплату пільг пільговикам на розрахункові рахунки, відкриті в установах уповноважених банків.

 • Громадяни, які мають право на пільги, для їх оформлення, внесення даних про зміну складу сім’ї та внесення банківських рахунків, для отримання пільг звертаються до управлінь соціального захисту населення Богунського та Корольовського районів департаменту соціальної політики Житомирської міської ради за адресою: м. Житомир, площа Польова, 8 (II поверх, Прозорий офіс) з оригіналами документів, а саме:
 • паспортом або ID-карткою пільговика та членів сім’ї;
 • реєстраційним номером облікової картки платників податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платників податків та повідомили про це відповідний орган Державної податкової служби і мають відмітку в паспорті) пільговика та членів його сім’ї;
 • документом, що підтверджує факт реєстрації або фактичного місця проживання на території Житомирської міської територіальної громади пільговика та членів сім’ї;
 • свідоцтвом про шлюб та народження дітей, інші документи, що підтверджують родинні стосунки;
 • посвідчення, яке дає право на пільги;
 • реквізитами карткового рахунку відкритого пільговиком в установі уповноваженого банку.

Починаючи з січня 2023 року, пільги на оплату житлово – комунальних послуг надаються винятково у грошовій готівковій формі органами Пенсійного фонду України.

 • Тим пільговикам, які до грудня 2022 року вже отримували відповідні пільги у готівковій формі, а також тим, які звернулися за наданням виплати починаючи з грудня 2022 рок, Пенсійний фонд України перерахує кошти на їхні рахунки, відкриті в уповноважених банках або для виплати через відділення АТ «Укрпошта». Це залежить від способу виплати, обраного одержувачем пільги.
 • Пільговикам, які є пенсіонерами, і які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі, виплата здійснюватиметься шляхом перерахування коштів на їх пенсійні рахунки в уповноважених банках або через відділення АТ «Укрпошта», де людина одержує пенсію.
 • Громадянам, які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі і не є пенсіонерами, кошти на виплату пільг перераховуються на їх поточні рахунки, відкриті Пенсійним фондом України в АТ «Ощадбанк». Про відкриття такого рахунка в банку органи Пенсійного фонду України інформують пільговика.

Щоб одержати кошти з такого рахунку, потрібно особисто звернутися до АТ «Ощадбанк» для укладення договору банківського рахунку.

 • Якщо ж пільговик бажає отримувати кошти пільги на рахунок, відкритий в іншому банку, або через відділення АТ «Укрпошта», він має звернутися із відповідною заявою до територіального органу Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області в обраний спосіб:
 • особисто до будь – якого сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення;
 • поштою;
 • через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.