Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Щорічно третього вівторка березня відзначається Всесвітній день соціальної роботи

21.03.2023
Щорічно третього вівторка березня відзначається Всесвітній день соціальної роботи

У 2023 році дата святкування припадає на 21 березня. Свято започаткувала Міжнародна асоціація шкіл соціальної роботи сумісно з Міжнародною федерацією соціальних працівників в 1983 році.

Метою Всесвітнього дня соціальної роботи є привернення уваги влади та суспільства до проблеми соціальної незахищеності, обмін досвідом представниками різних держав та розвиток соціальної сфери. Соціальна робота полягає у захисті та допомозі громадянам.

У цьому році виповнюється 40 років, як відзначають Всесвітній день соціальної роботи. Це ключовий день у році, коли соціальні працівники всього світу об’єднуються, щоб просувати нашу спільну ідею в усьому світі.

На території Житомирської міської територіальної громади функціонують три заклади, в яких працюють соціальні робітники (працівники), фахівці з соціальної роботи:

  • Житомирський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Житомирської міської ради:

 здійснює соціальне обслуговування та забезпечує надання соціальних послуг громадянам похилого віку, одиноким непрацездатним громадянам, особам з інвалідністю, малозабезпеченим та іншим громадянам, які перебувають в скрутних життєвих обставинах та потребують допомоги та підтримки;

  • Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Житомирської міської ради:

здійснення реабілітаційних заходів, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку дітей з інвалідністю та дітей віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо її отримання, засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнення і збереження їхньої максимальної незалежності, фізичних, розумових, соціальних, професійних здібностей з метою максимальної реалізації особистого потенціалу;

  • Житомирський міський центр соціальних служб міської ради:

забезпечує  здійснення  соціальної роботи з сім’ями,  дітьми  та  молоддю,  які  перебувають у складних життєвих обставинах, або мають ризик потрапляння в них.

З цієї нагоди щиро вітаємо всіх соціальних працівників та фахівців з соціальної роботи з Всесвітнім днем соціальної роботи!

Адже це люди з великим серцем та щирою душею, це ті, хто завжди готовий прийти на допомогу та обрав таку нелегку, але надзвичайно потрібну та важливу роботу.

Почуття відповідальності, чуйне ставлення до людей, прагнення допомогти у скрутній ситуації, подарувати віру у себе та свої можливості – це визначальні складові вашої щоденної кропіткої праці.

Нехай ваша компетентність, працьовитість, душевне тепло й надалі служитиме людям, а свято буде черговим нагадуванням про вашу причетність до великої справи соціального захисту.

З цієї нагоди департаментом соціальної політики Житомирської міської ради організовано фотовиставку «Душа належить людям» з висвітленням буднів соціальної роботи. А на екранах Прозорого офісу відвідувачі мають можливість подивитись відео з роботою робітників Житомирського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Житомирської міської ради