Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва

18.04.2023
Забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва

Санаторно – курортне лікування є важливою складовою системи соціальної політики та відіграє провідну роль у побудові та збереженні здоров’я громадян.

Роль і значення санаторно-курортної системи в соціально-економічному розвитку України  полягає як у величезних її можливостях у справі підтримки, зміцнення та відновлення здоров’я нації, так і у визнанні особливого значення України у світовому процесі.

Санаторно – курортне лікування – це медична допомога, що здійснюється з профілактичною, лікувальною або реабілітаційною метою із застосуванням природних лікувальних факторів в умовах перебування особи на курорті або в лікувально – оздоровчій місцевості.

Санаторно – курортна справа в Україні є традиційно невід’ємною частиною національної системи охорони здоров’я, що дозволяє ефективно здійснювати профілактику захворювань.

З 1 січня 2023 року передбачено забезпечення послугами з санаторно – курортного лікування осіб, інвалідність яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, фактичне місце проживання яких зареєстровано на території Житомирської міської територіальної громади.

Порядком передбачено, що забезпечення послугами з санаторно-курортного лікування здійснюється на підставі укладених договорів щодо забезпечення путівкою шляхом відшкодування її вартості у розмірі встановленої граничної вартості путівки.

Особи мають право вільного вибору санаторно курортного закладу.

Гранична вартість путівки визначається щороку постановою Кабінету Міністрів України.

Особи, інвалідність яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві, забезпечуються путівками строком на 18-21 день в порядку черговості та в межах коштів, передбачених на зазначену мету в державному бюджеті на поточний рік.

Для одержання путівки подається заява, копії паспорта і документа, що підтверджує статус особи, та медична довідка закладу охорони здоров’я за формою № 070/о.

Після закінчення строку дії зазначеної медичної довідки, але не рідше ніж один раз на три роки, подається нова медична довідка. У разі неподання такої довідки особа, яка понад три роки перебуває на обліку для забезпечення санаторно курортною путівкою, знімається з обліку.

Компенсація  замість санаторно-курортної путівки призначається за умови, що особа  протягом попередніх трьох календарних років перебувала на обліку для отримання послуг з санаторно – курортного лікування та не одержала безоплатної санаторно – курортної путівки.

Для призначення компенсації особи з інвалідністю подають:

  • заяву на виплату компенсації;
  • медичну довідку закладу охорони здоров’я за формою 070/о;
  • копію документа, що підтверджує статус особи;
  • копію паспорта та ідентифікаційного номеру;
  • реквізити особового рахунку для зарахування компенсації.

Компенсація нараховується і виплачується в таких розмірах:

особам з інвалідністю І та ІІ групи – 75 відсотків, ІІІ групи – 50 відсотків розміру середньої вартості санаторно – курортної путівки, що обчислюється з розрахунку 35% розміру одного прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.

          Для взяття на облік на забезпечення послугами з санаторно – курортного лікування та виплати компенсації особам з числа зазначеної категорії необхідно звернутись в приміщення Прозорого офісу (ІІ-й поверх) за адресою: м. Житомир, майдан Польовий,8, або отримати інформацію за телефонами «гарячої лінії»: 068 468 98 33, 48-48-16.