Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Медичне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

19.04.2023
Медичне забезпечення громадян,  які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи

Житомирська міська територіальна громада налічується понад 5,4 тисяч чорнобильців, в т.ч. 890 осіб з інвалідністю, 1608 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС,  1227 постраждалих дітей, в т.ч. 8 дітей з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС,  429 вдів, 190 переселенців, 294 особи, які працювали за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов'язаними з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Вся ця категорія населення потребує постійної медичної допомоги.

Законодавством України  передбачено право безоплатного забезпечення ліками за пільговими  рецептами лікарів та безоплатного зубопротезування постраждалих громадян, віднесених до категорії 1, 2, 3, серії Г, а також дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, за місцем їх реєстрації.

На ці цілі з обласного бюджету для Житомирської МТГ на 2023 рік  передбачено кошти в загальній сумі  155,1 тис. грн. та 300 тис. грн. з міського бюджету. Станом на 1 квітня поточного року, відповідно до кошторисних призначень надано послуги по забезпеченню ліками за пільговими рецептами лікарів за рахунок субвенції з обласного бюджету на суму 18,4 тис. грн. та за рахунок коштів громади на суму 50,1 тис. грн.

По зубопротезуванню надано послуги за рахунок субвенції з обласного бюджету на суму 17,8 тис. грн. та за рахунок коштів громади на суму 15,3 тис. грн.     

Аптечні заклади і стоматологічні заклади визначаються на конкурсних засадах. В 2023 році мешканцям Житомирської міської територіальної громади, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи  безоплатне забезпечення ліками за пільговими  рецептами  лікарів проводить Комунальне підприємство «Аптека № 127» Житомирської міської ради, яке знаходиться за адресою: майдан Соборний, буд. 4 та безоплатне зубопротезування – Комунальне підприємство «Стоматологічна поліклініка №1» Житомирської міської ради, яке розташоване за адресою:  вул. С. Ріхтера, буд. 2.

Всі постраждалі  перебувають під диспансерним наглядом лікарів, з якими вони склали декларації та лікарів-спеціалістів. Щорічно всі особи, які потребують лікування з числа оглянутих, отримують пільгове амбулаторне лікування.

Стаціонарне лікування постраждалого населення проводиться у міських лікарнях та обласній лікарні ім. Гербачевського. Повнота безоплатного стаціонарного лікування забезпечується в межах фінансових можливостей медичних закладів.