Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Результати розгляду пропозицій (зауважень) під час проведення громадських слухань щодо проєкту містобудівної документації

27.04.2023
Результати розгляду пропозицій (зауважень) під час проведення громадських слухань щодо проєкту містобудівної  документації: «Детальний план території в районі пров. Річкового в  м. Житомирі», 
що відбулися 27.03.2023  та за визначений термін з 13.03.2023 по 13.04.2023.
 
Замовник – Департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради.
Розробник – ТОВ «ТАМ «Архіград».
 
Відповідно до вимог ст. 19, 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку проведення громадських слухань щодо проєктів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 555 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 р. № 1196), надаємо результати розгляду пропозицій, висловлених під час громадського обговорення та які надійшли з 13.03.2023 по 13.04.2023.
Мета зборів – розгляд, надання пропозицій та зауважень для врахування інтересів громадськості щодо проєкту містобудівної документації  «Детальний план території в районі пров. Річкового в м. Житомирі». 
Під час громадських слухань 27.03.2023 письмових пропозицій не надійшло, усні пропозиції внесено до Протоколу. За визначений термін (з 13.03.2023 по 13.04.2023) надійшло 1 письмове звернення.
 
Результати розгляду.
 
Питання: Перенесення проєктуємої КНС (каналізаційної насосної станції), розгляд можливості розміщення КНС у верхній частині ділянки, ближче до вулиці Чуднівської, економічна та екологічна доцільність місця розташування каналізаційної насосної станції, збереження зелених насаджень, потужності та можливості прокладання мережі каналізування.
Відповідь: Враховуючи рельєф земельної ділянки, каналізаційну насосну  станцію (КНС) дійсно доцільно розмістити поблизу місця приймання стоків, але з врахуванням діючих будівельних норм (додаток И.3 ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій», СЗЗ-20м). Враховуючи вищезазначене, розміщення проєктуємої каналізаційної насосної станції можливе та запропоновано вище по рельєфу, ближче до навчального корпусу школи   (зміни на  кресленнях  арк.: 8, 9, 10, 11-МД). Тим самим, скорочено  довжину каналізаційної мережі й зменшено порушення грунтового покриву лісовкритої території. 
Потужність КНС розраховується тільки на потреби функціонування школи та не буде мати великий обсяг. На стадії робочого проєктування у відповідності до наданих технічних умов буде вирішено оптимальний варіант каналізування (враховано).
 
Питання: Розміщення міні-зоопарку на території школи.
Відповідь: Відповідно таблиці Б.1 додатку Б ДБН В.2.2-3:2018 «Заклади освіти» «Склад та площі зон земельних ділянок закладів загальної середньої освіти» площа навчально-дослідної зони середньої школи на 2 паралелі (в тому числі теплиця, зоокуточок) становить 280 кв.м. В проєкті передбачена навчально-дослідна зона площею 312,8 кв.м. 
Пропозиція враховується у частині зміни назви «міні-зоопарк» на «зоокуточок» у відповідності до редакції ДБН, з можливістю утримання свійських тварин (зміни на кресленнях в експлікації будівель і споруд арк.: 8, 9, 10, 11-МД і у пояснювальній записці ст. 6 ПЗ ) (враховано частково).
 
Питання: Оцінка землі та вартість земельної ділянки, підстави використання бюджетних коштів та субвенцій, безкоштовної передачі земельної ділянки для  приватної школи.
Відповідь: Питання не стосується містобудівної документації (відхилено).
 
Питання:  Квартири  в будівлі школи, їх кількість та площа.
Відповідь: Набір приміщень закладу буде сформовано на етапі робочого проектування (відхилено).
 
Питання: Інтерес громади в розміщенні приватної школи, доцільність збільшення площі ділянки.
Відповідь: Загальне питання розміщення приватних шкіл  на території  громади не стосується проекту містобудівної документації. Проектом розглядається питання визначення параметрів розміщення загальноосвітнього закладу на визначеній території.
Площу земельної ділянки розраховано з урахуванням всіх параметрів об’єкту будівництва та забезпеченням розміщення необхідних структурних елементів у відповідності до діючих державних будівельних норм (відхилено).
 
Питання: Збереження зелених насаджень, забезпечення доступу громадян до водойми, огородження території школи.
Відповідь: Містобудівною документацією при плануванні території та розміщенні будівель враховано максимальне збереження зелених насаджень.
Проекті рішення враховують можливість безперешкодного доступу жителів і гостей міста до узбережжя.
Огородження території закладу освіти визначається робочим проектом у відповідності до діючих нормативних вимог (відхилено).
 
Питання: Доведення до громади технічних умов на водопостачання і каналізування школи, підключення до міських мереж.
Відповідь: Питання не відноситься до проектних рішень детального плану. Технічні умови надаються відповідними службами на стадії розроблення робочого проєкту (відхилено).
 
Питання: Будівництво бомбосховища. 
Відповідь: Проектом передбачено використання підземного простору для будівництва підвального приміщення подвійного призначення: як захисну споруду і для загальних потреб закладу (арк. 11- ПЗ). Площа укриття буде визначена на стадії робочого проекту по розрахунку на відповідну кількість осіб згідно ДБН В.2.2-5-97 зі змінами «Захисні споруди цивільної оборони» (відхилено).
 
Питання: Ліфт для дітей з особливими потребами.
Відповідь: На стадії робочого проекту будуть враховані нормативні вимоги щодо забезпечення умов безбар’єрності в будівлі школи, у тому числі, щодо влаштування ліфта (відхилено).
 
Питання: Винесення за межі будівлі школи каплиці, відокремлення закладів освіти від релігії.
Відповідь: У проекті детального плану визначається параметри площі та поверховості будівлі. Перелік приміщень освітнього закладу буде сформовано на етапі робочого проектування.
Школа «Всесвіт» вже працює. В ній на цей час навчається 206 учнів. Відокремлення закладів освіти від релігії не стосується містобудівної документації (відхилено).
 
Питання: Заборона розміщення житлових помешкань для сторонніх осіб, представників селезіанської громади.
Відповідь: Набір приміщень закладу буде сформовано на етапі робочого проектування (відхилено).
 
Питання: Не погодження розміщення на території учбового закладу підсобного господарства у вигляді міні-зоопарку для свійських тварин, теплиці та саду.
Відповідь: Відповідно таблиці Б.1 додатку Б ДБН В.2.2-3:2018 «Заклади освіти» «Склад та площі зон земельних ділянок закладів загальної середньої освіти» площа навчально-дослідної зони середньої школи на 2 паралелі (в тому числі теплиця, зоокуточок) становить 280 кв.м. В проєкті передбачена навчально-дослідна зона площею 312,8 кв.м. 
Пропозиція враховується у частині зміни назви «міні-зоопарк» на «зоокуточок» у відповідності до редакції ДБН, з можливістю утримання свійських тварин (зміни на кресленнях в експлікації будівель і споруд арк.: 8, 9, 10, 11- МД і у пояснювальній записці ст. 6 ПЗ ) ( частково враховано).
 
Питання: Збереження території школи в межах наявної земельної ділянки.
Відповідь: Для розміщення всіх структурних елементів навчального закладу існуюча територія колишнього дитсадка недостатня.
Площу земельної ділянки розраховано з урахуванням всіх параметрів об’єкту будівництва та забезпеченням розміщення необхідних структурних елементів у відповідності до діючих норм ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій», ДБН В.2.2-3:2018 «Заклади освіти» (відхилено).
 
Питання: Вимоги до міської ради та інвестора щодо безоплатного навчального процесу.
Відповідь: Питання не стосується проектних рішень детального плану (відхилено).
 
При розгляді пропозицій (зауважень) враховані відповіді розробника містобудівної документації ТОВ «ТАМ «Архіград».
За результатами розгляду пропозицій у матеріали проєкту містобудівної документації  внесені зміни. 
З результатами розгляду пропозицій громадськості до проєкту містобудівної документації в повному обсязі можливо ознайомитись на офіційному вебсайті Житомирської міської ради в розділі: Документи – Містобудівна документація – Детальні плани в розробці – 2021 – ДПТ в районі пров. Річкового в м. Житомирі» та за посиланням: https://zt-rada.gov.ua/?pages=8893