Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі перевіряються укриття

02.06.2023
У Житомирі перевіряються укриття

У Житомирі перевіряють укриття на факт вільного та безперешкодного доступу містян. Мешканці поскаржилися на зачинене укриття під час ворожої атаки.

Їдемо на адресу Грушевського, 103 В. Балансоутримувач – управляюча компанія. Григорій Шлапак, старший будинку, показує укриття, яким користуються мешканці. У сховищі може сховатися 20 людей.

Ключі знаходяться у старшого. «Я живу на першому поверсі. Коли повітряна тривога, я виходжу і відчиняю, навіть вночі. Люди знають, що у разі моєї відсутності, ключі від укриття у сусідній квартирі, - говорить він. Поруч знаходиться спортивна зала. «Коли все починалося, ми бігали у спортивну залу майже рік. Пізніше облаштували своє укриття. Але й зараз дають можливість сховатися людям і в спортзалі». 

Під час останньої атаки у підвал будинку сховалося всього 5 мешканців, говорить пан Григорій. «Спускається 5-10 осіб. Право людей – спускатися чи ні. Але  хто хотів потрапити – перешкод не було», - запевняє.

На вході у під’їзд - інформація для мешканців: «… ключі знаходяться у квартирах №1,2,3,4 та 22. Із собою нести табуретки.» Комісія надає рекомендації: вказати дві адреси найближчих укриттів та облаштувати місця для сидіння. Укриття має відповідати вимогам – мати місця для сидіння, воду, аптечку, вентиляцію та ін.

Сьогодні комісія розпочала перевірку найпростіших укриттів у багатоповерхівках, які належать ОСББ та управляючим компаніям. Серед порушень – відсутність світла, наявність небезпечних для людей конструкцій та сторонніх предметів, неналежний санітарний стан та ін. За окремими адресами були відсутні таблички з інформацією про відповідальну особу, номер телефону та місце знаходження ключів.