Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Депутати Житомирської міської ради зібралися на позачергове засідання сесії аби підтримати Херсонську громаду, яка постраждала від підриву росіянами Каховської ГЕС

06.06.2023
Депутати Житомирської міської ради зібралися на позачергове засідання сесії аби підтримати Херсонську громаду, яка постраждала від підриву росіянами Каховської ГЕС

Херсонській громаді виділили 1 мільйон гривень допомоги з місцевого бюджету. Також громада Херсона отримає 80 мотопомп від благодійного фонду і потужний насос від КП «Житомирводоканал».

«Після підриву росіянами Каховської ГЕС цієї ночі, ми вже зранку почали відпрацьовувати, чим можемо допомогти.

З керівниками ОВА, Асоціацією Міст проговорили потреби. Перш за все їм потрібні мотопопми: як великі, так і малі. Ми знайшли 80 штук. Але за законодавством ми не можемо їх купувати з місцевого бюджету. Тому ми знайшли благодійні фонди, які готові придбати мотопомпи. І вже завтра 80 помп від Житомира їдуть на Херсонщину. В громади, які того потребують», — сказав міський голова.

Сергій Сухомлин закликав бізнес міста долучитися до допомоги у частині придбання гумових човнів.

«Є також велика потреба в гумових човнах. Знову ж, закупити їх у великих кількостях ми не можемо за бюджетні кошти.

Для пересування по селах, для евакуації людей вони необхідні!

Звертаюсь до бізнесу, хто може, допомогти і закупити човни для людей», — додав міський голова.

Від завтра фахівці КП «Житомирводоканал» доправлять на Херсонську громаду потужний насос, який допоможе у роботі колегам Херсонщини. Агрегат здатний перекачувати до 2 000 кубів за годину. Його свого часу придбали для підприємства, аби перекачувати воду до водосховища.

Також громаді Херсона передадуть 120-кіловатний генератор, питну воду та продукти харчування, які отримав Житомир від міст-партнерів та побратимів.