Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

«Допомагає у трансформації власної особистості та українського суспільства…», - отець Андрій Зелінський про філософію книги «Семенові зорі»

14.06.2023
«Допомагає у трансформації власної особистості та українського суспільства…», - отець Андрій Зелінський про філософію книги «Семенові зорі»

Казку, що  вчить зростати над собою, представив у Житомирі Андрій Зелінський. Книгу "Семенові зорі" писав 9 років... Він - військовий капелан, радник Глави УГКЦ зі стратегії комунікацій, викладач Українського католицького університету, політолог, співзасновник та викладач Української академії лідерства. У 2014 році став першим військовим капеланом при штабі АТО.

«Перерахувати всі ролі, які на себе взяв Андрій Зелінський, складно. Ця людина опікується культурою і філософією українських військових, і це - надважливо з огляду на місію наших військових сьогодні», -  говорить депутатка міської ради, організаторка зустрічі Людмила Зубко.

Власне, багатогранність особистості автора, ймовірно, і сформували глибинність самої книги. Автор з різних концепцій підходить  до важливого - становлення особистості та не менш важливого - трансформації українського суспільства. 

"В алегоричній казці для дорослих (її можуть прочитати й діти, бо є автономний сюжет) не існує зайвого.Тут все вагоме і має своє значення: кожна рослина, тварина, герой, місце, кожна подія... Тут не лише контент та зміст важливі: закладена ціла методологія, яка допомагає вам забезпечити трансформацію власної особистості, коли ви читаєте", - зазначає автор.

Про сприйняття казки серйозними філософськими категоріями говорив Андрій Зелінський у ЖДУ ім. Івана Франка. Сюди прийшла і волонтерка Національної скаутської організації " Пласт" Катерина Вдовенко. Каже, знає Андрія Зелінського через Українську академію лідерства...." Я дуже хотіла прийти на зустріч. Знаю автора книги також як капелана, який пліч-о-пліч стоїть поруч з нашими захисниками. " Семенові зорі" мені радила прочитати мама мого друга, який загинув 29 березня 2022 року на Харківському напрямку...", - каже волонтерка.

У "Семенових зорях" - педагогіка, філософія, історія, психологія, географія, "метафізика українськості", знакові імена та святині. А головних героїв два, за визначенням автора, - Особистість (Семен та Яків) та Покоління. Семен "виріс над собою", бо переступив через заборонений роками вал. Такий вал має переступити кожен, щоб стати вільним та спроможним творити й запалювати зірки, себто турбуватися про щось більше за себе. Українське суспільство й українська освіта зокрема мають культивувати такі ідеї, бо це вже питання національної безпеки України, вважає автор.

Філософ, богослов, політолог говорив учора й про інші важливі речі. Наводимо декілька вагомих, на наш погляд, цитат з його виступу:

"У нас два фронти. Один - на полі бою, другий - в освітніх закладах. Це два важливих напрямки, де вирішується доля народу та країни".

"Освіта - інструмент, що уможливлює якісний контакт з реальністю... Базовий алгоритм освітніх потуг - сформувати українця  - вільного і гідного, свідомого своєї Свободи і  Гідності, аби він, розвинувши власний потенціал, міг послужити своїй громаді та країні, сформувати особистість, здатну згодом ділитися".

"Найважливіший урок в житті кожної людини -  помітити, як ти можеш змінити в першу чергу себе. Механізм особистісної трансформації дозволяє згодом впливати та змінювати світ навколо себе у бажаний спосіб, творити ту країну та громаду, в яких ми хочемо жити".

"Бути Людиною - це постійно СТАВАТИ СОБОЮ, це відрізняє людину від інших живих істот... Себто вибудовувати особисте враження до того, що відбувається навколо..."

У казки - «добрі очі», бо, як вважає Зелінський, саме цей жанр підходить для часів війни. Казка, мовляв, допомагає людині бачити крізь біль, коли звичний для людини світ руйнується... "Добрі очі "- попри біль, смерть, зло та жорстокість ...