Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі з'явилася вулиця Полку імені Кастуся Калиновського

29.06.2023
У Житомирі з'явилася вулиця Полку імені Кастуся Калиновського

У Житомирі вулицю Білоруську перейменували на честь Полку імені Кастуся Калиновського. Таке рішення прийняла сесія міської ради. Білоруський полк імені Кастуся Калиновського захищає Україну у складі Збройних сил України. Полк сформований у березні 2022 року. Коли розпочалася війна в Україні, бійці полку одними із перших зустріли  ворога в Ірпіні. Наразі підрозділ знаходиться на Бахмутському напрямку і кожен день втрачає своїх побратимів.
"У нас з Україною спільний ворог. Білорусь окупована росією та режимом лукашенка, - кажуть представники полку. Сьогодні Сергій Сухомлин вручив прапор Житомира  бійцям. "Коли білоруси звільнять свою країну від окупації, цей прапор буде у білоруського міста, яке стане побратимом Житомира", - каже міський голова. - Дякую всім хлопцям та дівчатам полку Калиновського, які з 2014 року захищають незалежність України".

Кастусь Калиновський - історична постать, революціонер, який очолив у 1863 році повстання проти російської імперії. Тепер це ім'я зявиться на мапі Житомира як вдячність білорусам, що борються з Україною проти спільного ворога.