Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі за грантові кошти відкриють Лабораторію підприємництва

19.10.2023
У Житомирі за грантові кошти відкриють Лабораторію підприємництва

Незабаром  виробнича майстерня на базі  Центру професійно-технічної освіти м. Житомира, що на Селецькій, 5, перетвориться на сучасну Лабораторію підприємництва.

Це проєкт, що впроваджується у Житомирі  в межах гранту ПРООН за підтримки GIZ та у співпраці з німецьким містом Дортмунд.

Сьогодні локацію відвідав  директор програми "EU4 Business: відновлення, конкурентноспроможність та інтернаціоналізація МСП" Хаген Етнер. Його візит до Житомира пов'язаний з обговоренням  результатів та подальших кроків співпраці з Житомиром.

Лабораторія підприємництва — це  перший такий простір, де зможуть працювати  не тільки учні і студенти, а й підприємці. На  базі  деяких вишів  схожі лабораторії  функціонують, але  виключно з навчальною метою. Високотехнічне обладнання цієї ж лабораторії зможуть безоплатно використовувати підприємці мікро- та малого бізнесу для дрібносерійного виробництва своєї продукції з метою подальшого збуту.  Йдеться про  деревообробну та  металообробну сферу,  а  також  3D- моделювання.

"Наша співпраця спрямована на підтримку української економіки у важкі часи та на її  розвиток в європейському напрямку", — зазначає Хаген Етнер.

"Ми намагаємося зробити житомирський  бізнес сильнішим завдяки цій підтримці, — говорить  Сергій Сухомлин. Міський голова каже,  по звершенню війни  зміниться структура економіки нашої країни, в українських підприємств з'являться нові партнери. Тому європейські підходи до формування економічної політики  є цінними для Житомира."

"Намагатимемося допомогти бізнесу переорієнтуватися. Важливо, аби підприємці розуміли, що таке європейський ринок та як з ним працювати і що Євросоюз — це великі можливості для українського бізнесу", — наголошує міський голова.

Хаген Етнер поспілкувався з підприємцями, що брали участь у Школі бізнесу та Школі експорту.

"Бізнес має підсилювати один одного, а не  лише конкурувати між собою. І це сприятиме економічному розвитку регіону", — вважає перша заступниця міського голови  Світлана Ольшанська. На її переконання, саме кластерний підхід в економіці є ефективним інструментом  її розвитку, коли у виробництві поєднується конкуренція з кооперрацією, себто  співробітництво бізнесу.

І ще один важливий аспект: у Житомирі працюють над тим, щоб підготувати підгрунтя для повернення військових після демобілізації до мирного життя та їх перепрофілювання. Адже наше місто — на першому місті за кількістю мобілізованих.