Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Гепатит А. Що потрібно знати про цей вірус та як вберегтись?

07.11.2023
Гепатит А. Що потрібно знати про цей вірус та як вберегтись?

На Вінниччині фіксують спалах Гепатиту А: підтверджено 245 випадків. Також — поодинокі випадки в інших областях України. Завдяки протиепідемічним заходам (вакцинація, дослідження води, обмеження продажу товарів домашнього виробництва, дезінфекція водопровідних мереж) — кількість випадків захворювання зменшується.

У Житомирі останній випадок інфікування зафіксовано 27.12.2022.

Проте, аби убезпечитись, потрібно знати основні правила профілактики.

Гепатит А — це хвороба, яку люди називають «хвороба Боткіна» або «хвороба брудних рук». Це захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту А, який передається фекально-оральним шляхом, найчастіше через брудні руки, інфіковану воду та їжу. Вірус гепатиту А передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, через недотримання особистої гігієни, а також у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї. 

Які симптоми гепатиту А?

Найпоширеніші симптоми вірусного гепатиту А — слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, жовтяниця.

Якщо помітили такий комплекс симптомів в себе чи близьких — негайно звертайтеся до свого сімейного лікаря.

Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14–28 днів.

У людей, які перехворіли гепатитом А, формується пожиттєвий імунітет.

Яка профілактика гепатиту А?

Щодо закладів освіти.

В усіх школах та садочках нашого міста встановлено сенсорні дозатори із антисептиками. Усі діти та персонал закладів освіти мають змогу мити та обробити руки.

Щоб уникнути поширення вірусу, і хворому, і здоровому потрібно ретельно мити руки, особливо після відвідування вбиральні, а також перед вживанням їжі.

Не купувати продукцію на стихійних ринках. Якщо це харчі без індивідуального пакування, овочі чи фрукти — обов’язково мити їх та бажано «обдавати» окропом перед вживанням.

Будь-яку не бутильовану воду слід обов’язково кип’ятити перш ніж пити. Не вживати молочні продукти, куплені на ринках, без попередньої термічної обробки.

Купувати продукти швидкого харчування лише у відведених для цього місцях, перед вживанням «вуличної» їжі — мити руки та обробляти їх дезінфектором.

Один із методів профілактики — вакцинація.

Вакцина від гепатиту А не входить у пакет безоплатних послуг. Але її можна придбати в аптеках.