Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Надаємо послуги і працюємо: поліклініка та вся дитяча лікарня функціонують у штатному режимі

04.12.2023
Надаємо послуги і працюємо:  поліклініка та вся дитяча лікарня функціонують у штатному режимі

На підході до поліклініки на вулиці Святослава Ріхтера зустрічаємо відвідувачів — Радіну Шевцову та її доньку Злату. Дівчинка носить окуляри та  лікується  амбулаторно  у закладі.  Молода жінка каже: якістю  надання послуг у поліклініці задоволена.

«Нам лікар призначив апаратне лікування на 10 днів. Це різноманітні процедури, з-поміж яких і мультики, тобто «прокліпування», щоб в оці запрацював нерв. Я не фахівець у цьому. Тому правильно  озвучити назви процедур не можу. Але скажу одне: дитині подобається, лікарі ввічливі, приємні та компетентні…», — каже пані Радіона.

У  закладі справді працюють цінні  дитячі лікарі, як-от: нефролог, алерголог, пульмонолог, гастроентеролог та ін, каже заступниця міського голови Марія Місюрова.

 «Таких фахівців важко виховати. Їх треба зберегти», — підтверджує Володимир Галайба, керівник медичного закладу.

Заступниця міського голови наголошує: у дитячу лікарню ім. В. Й. Башека вкладено багато сил і коштів місцевого бюджету, ЮНІСЕФ, уряду Швейцарії. Тому важливо, щоб  заклад  працював повною мірою та надавав якісну медичну допомогу дитячому населенню нашої громади.

Дитяча лікарня функціонує  вже як структурний підрозділ Лікарні №2 ім. В.П. Павлусенка. Таке об’єднання здійснили на виконання постанови Кабміну та заради того, щоб  заклад був фінансово спроможним.

Весь медичний персонал  — на своїх робочих місцях, і  закривати заклад ніхто не збирається.

Ба більше, у  закладі не вистачає лікарів. Зокрема є необхідність в ерготерапевті, фахівцях фізичної та реабілітаційної медицини. Таких  спеціалістів потребують два відділення — амбулаторної та стаціонарної реабілітації.

На сьогодні повноцінно відділення реабілітації функціонує на базі стаціонару в лікарні на вулиці Шевченка. Це пов’язано з тим, що не укомплектовано повністю штат. Формування штатних одиниць здійснюється відповідно до вимог НСЗУ, які постійно змінюються. Власне, від цього залежить і фінансування закладу: до уваги береться кількість пролікованих пацієнтів, навантаження на лікарів і т. д.

Як тільки штат укомплектують відповідно до норм, відділення амбулаторної реабілітації у поліклініці запрацює.

Під час об’єднання медичних закладів медиків не скорочуватимуть. Частково оптимізація торкнеться немедичного персоналу. Та всім цим працівникам було запропоновано рівнозначні посади в інших комунальних підприємствах.