Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Трьом волонтерам вручили відзнаку Міністерства оборони України

07.12.2023
Трьом волонтерам  вручили відзнаку Міністерства оборони України

«Я хочу зберегти країну і — Перемоги!», — каже волонтерка Тетяна Польова, яка з перших днів війни допомагає I-ій Окремій Бригаді Спеціального Призначення імені Івана Богуна. Її історія волонтерства розпочалася зі знайомства  з бійцями  в місці (ред.  — не називаємо з міркувань безпеки), де формувалася бригада, а  волонтери там допомагали. «Зачепилися  з бійцями — і по цей час…», — розповідає пані Тетяна. До цієї справи вона долучила багатьох своїх друзів. «Через налагоджені зв’язки я отримую список потреб, ми збираємо, купуємо і  передаємо…».

Сьогодні  волонтерці вручили відзнаку Міністерства оборони України — «За сприяння Збройним Силам України». Це не перша її нагорода: влітку її відзначили почесним нагрудним знаком «За сприяння війську» від Міністерства Збройних сил України.

Поруч із Тетяною ще два волонтери — Катерина Чміль та Юрій Дєньгаєв. Катерина — з Києва, народилася в Житомирі. Юрій — житомирський підприємець.  Ці  троє людей  раніше не були знайомими, та їх дещо об’єднує: вони активно допомагають бійцям I-ої Окремої Бригади Спеціального Призначення імені Івана Богуна.

В цій бригаді служить чоловік сестри пані Катерини. Він — зв’язківець. Тому волонтерка  збирає кошти  на спеціалізовані потреби зв’язку.  Раніше це були кабелі, розхідники, роутери, потім — автівки, генератори, аптечки….

«Волонтерство — це наша базова потреба безпеки… Люди, з якими ми вчора сиділи в кабінетах, зробили свідомий вибір… Зараз — такі обставини, яких ніхто з нас не хотів. Волонтерити — обов’язок кожного.  Якщо ти робиш  свій внесок в армію — це не є благодійністю. Це — інвестиції. Кожен має робити те, що може, — переконана Катерина Чміль. —  Не маєш фінансової можливості — плети сітки, як робить моя сестра…»

«А коли бачиш, що твоя робота допомагає країні — з’являється натхнення  продовжувати далі», —  підтримує розмову Юрій Дєньгаєв.  Ще на початку повномасштабного вторгнення він зрозумів: має щось робити.

«Пам’ятаю, як  ми приїхали в одне фермерське  господарство Любарського району, купити м’яса, бо мобілізували багатьох, їсти потрібно було. Люди з Любарщини виходять і кажуть: так віддаємо, безоплатно забирайте! Ми привозимо м’ясо до військкомату, волонтери кажуть: цього вистачить на три дні. Ми розуміємо, що потрібно далі працювати…   А коли військових розформували,  волонтерство стає на інший шлях — з’явилася потреба в генераторах, сонячних станціях, аптечках, раціях, автівках, турнікетах. Так і працюємо….».

«Це мій обов’язок — докласти максимальних зусиль до того, щоб виграти цю війну і зберегти нашу країну….», — мовить Юрій Дєнгаєв.