Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі нагородили обдарованих юних науковців

12.03.2024
У Житомирі нагородили обдарованих юних науковців

Анна-Віолета Янчук, учениця ліцею №23, — одна з абсолютних переможниць міського конкурсу захисту МАН. Дев'ятикласниця цікавиться хімією. Каже,  наука про речовини та їх перетворення вабить її з дитинства.

 "Мене цікавить хімія у всій красі — від простих хімічних реакцій до масштабних дослідів, де винаходять нові речовини", — каже. Вона досліджує аніонні ПАР в синтетичних мийних засобах та як вони впливають на людину.  Керівники — Ганна Погодіна та Галина Скиба.

Ця  тема близька всім, каже Анна-Віолета. "Ми користуємося мийними засобами, коли миємо посуд. А про  те, яку шкоду вони  наносять людині та здоров'ю, знають не всі", — додає дослідниця.

Її мрія з дитинства — стати лікарем, і хімія та біологія — науки, з якими хоче пов'язати своє життя.

" Якщо прагнеш до чогось і робиш кроки — можливо все", — тепер усвідомлює Анна-Віолета.  Це її перша  перемога на конкурсі-захисті  МАН та, сподівається, не остання, адже вже налаштована до участі у наступному етапі.

Сьогодні обдарованих учнів і вихованців житомирських освітніх закладів нагородили стипендіями. У міському етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт  учнів-членів Малої академії наук перемогли  47 юних науковців та дослідників.

З-поміж нагороджених — 9 абсолютних переможців, 26 переможців з дипломами l - го ступеня, 6 — з дипломами II-го та 6 — з дипломами III-го ступеня. Загальна сума виплат — 89500 грн.