Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Звітували про роботу служби (управління) у справах дітей

18.04.2024
Звітували про роботу служби (управління) у справах дітей

На виконавчому комітеті міської ради звітували про роботу служби (управління) у справах дітей міської ради за 2023 рік.

Основна робота служби (управління) у справах дітей – це захист прав та інтересів дітей різних категорій. Найбільшої уваги потребують діти, які набувають статусів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також діти, які виховуються в сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

Станом на 01 січня 2024 року на обліку служби (управління) перебувало 926 дітей: 333 дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 153 усиновлених дітей, за умовами проживання та виховання яких здійснюється нагляд; 440 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Із 330 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби (управління) у справах дітей, 250 влаштовано під опіку/піклування, 63 виховується в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, 15 перебувають у державних дитячих закладах, 2 тимчасово влаштовані в сім’ї родичів/знайомих.

«Згідно цієї статистики працівниками служби ведеться клопітка робота: здійснюється контроль за умовами проживання, надання статусів та підбір сімейних форм влаштування дітей. Розвитку останніх приділяється велика увага, тому що до 2026-го року більшість дітей має виховуватися у сімейних формах виховання. Минулого року близько 95% дітей були влаштовані у сімейні форми виховання, а 4,55 % – діти, що перебували в інституціях», – говорить начальниця служби (управління) у справах дітей Ольга Бібла.

На території Житомирської міської територіальної громади  проживає 137 родин усиновлювачів, у яких виховується 153 дітей, 204 родини опікунів/піклувальників, у яких виховується 259 дітей; функціонує 10 дитячих будинків сімейного типу, в яких вихованцями є 64 дитини; 11 прийомних сімей, у яких проживає 13 прийомних дітей.

Службою (управлінням) у справах дітей здійснюється організаційне забезпечення діяльності комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті міської ради. Упродовж 2023 року відбулось 52 засідання комісії, на яких розглянуто 811 питань.

За сприяння служби (управління) проводилося чимало заходів:

- облаштовано 3 соціальних житла для осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- щорічна акція, на якій випускники 11-их класів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали подарунки;

- оздоровлено 70 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у Карпатах за кошти спонсорів;

- оздоровлено 50 дітей, які перебувають на обліку, у денному таборі «Компас»;

- навчання з робототехніки двох груп дітей;

- цикл заходів «Незламні постаті Житомирщини»;

- День родини спільно із БФ «Компас Житомир»;

- День захисту дітей спільно із БФ «Штаб Сердець»;

- захід разом із точкою «Спільно», на якому дітям подарували спортивний інвентар від Житомирського регіонального відділення 

асоціації фахівців з нерухомості;

- День знань, на якому 50 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, забезпечили канцелярським приладдям;

- День усиновлення «Коли сміється дитина – посміхається небо»;

- різдвяні благодійні заходи;

- щорічна благочинна акція від ФК «Полісся»;

- новорічне вітання від друзів із Польщі  (для внутрішньо переміщених  родин, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування).

Регулярно здійснюється превентивна робота, профілактичні рейди, інформаційно-консультативні лекції та бесіди.

Документи

Звіт за 2023 рік (Презентація)
Звіт за 2023 рік