Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Сьогодні – 112 років з Дня складання Першої Пластової Присяги

20.04.2024
Сьогодні – 112 років з Дня складання Першої Пластової Присяги

З цієї нагоди відбувся щорічний захід, у якому взяли участь близько 200 пластунів. Після церемонії відкриття на них чекала своя ігрова програма в залежності від вікової категорії.

У краєзнавчому музеї почала діяти виставка, присвячена пам'яті тих пластунів, які загинули у російсько-українській війні. Там можна побачити їхні портрети та ознайомитися з біографією кожного воїна.

«Більшість пластунів, які представлені на виставці, загинули після 2022-го. Їх більш, ніж 50. Про деяких будемо сьогодні переглядати фільми. Всі вони колись були нашими вихованцями, ходили в походи, але змушені були стати на захист нашої Батьківщини. Наразі близько 500 пластунів і досі служать», – говорить в. о. директора Пластового молодіжного центру Павло Кобзар.

Катерина – мама десятирічного Іллі, одного з новаків. Про скаутську організацію дізналася з рекомендацій подруги. Вона каже: «Пласт в першу чергу формує у дитини особистість та загартовує характер. Діти вчаться новому – виживати у польових умовах, добувати вогонь, в'язати вузли. Таке кожному потрібно. Сину подобаються вилазки на природу, вже вміє в'язати вузли. Мені важливо, щоб він ставав більш самостійним».