Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Аудит безпеки територій: комфортніше та безпечніше життя

22.04.2024
Аудит безпеки територій: комфортніше та безпечніше життя

Депутатською  групою з гендерних питань «Рівні можливості» було проведено  аудит безпеки території в сквері, що  на Князів Острозьких. 

«Представники нашої групи разом з представниками виконавчих органів міської ради проводять тут гендерний аудит безпеки. Його мета -  виявити проблеми і ризики можливості безперешкодного перебування передусім для жінок, а також інших соціальних груп на цій території в різний час доби. Тут йдеться про аналіз і оцінку ризиків бути травмованими або заподіяти шкоду власному майну,  чи людям, які проживають або тимчасово перебувають на цій території. На першому місці жінки, бо основна ідея у тому, що коли безпечно для жінки, то безпечно для усіх», - розповідає Людмила Янушевич, депутатка міської ради, голова депутатської групи «Рівні можливості». 

У цьому сквері також було проведено  перевірку доступності території для маломобільних груп населення. Це робили за спеціальною методикою. 

«Маломобільна група населення, яка пересувається за допомогою крісел колісних та  люди з  порушенням опорно-рухового апарату будуть себе почувати комфортно у цьому сквері. Зараз людина на кріслі колісному може заїхати до скверу, тут безперешкодний доступ. Тут навіть люди із порушенням зору можуть орієнтуватися завдяки тактильній плитці,  розуміючи, де поруч небезпека. Дерева тут кроновані  високо, гілля на рівні більше, ніж два метри. Тобто очі людина не пошкодить. Це теж є важливим», - розповідає депутатка міської ради та член групи «Рівні можливості» Неля Ковалюк. 

Робочою групою було зазначено, що задля безпеки громадян на даній території встановлено шість камер відео спостереження та вмонтовано достатню кількість ліхтарів – аби гуляти алеями у вечірній час було комфортно та безпечно. 

Крім того, в ході проведення аудиту було надано рекомендації щодо встановлення вказівників  напрямку до найближчого укриття, встановлення зарядних пристроїв для мобільних телефонів, та встановлення спинок на лавках.