Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Сульфінія, бегонія та сальвії: на клумбах Житомира цьогоріч планують висадити понад 80 тисяч квітів

25.04.2024
Сульфінія, бегонія та сальвії: на клумбах Житомира цьогоріч планують висадити понад 80 тисяч квітів

Понад 80 тисяч саджанців квітів цьогоріч висадять на клумбах Житомира. Усього – близько 20 видів. Нині рослини готують до висадки. На клумбах міста з’явитися вони мають на початку травня. 

Олена Бондарчук, начальниця відділення з  вирощування квіткових та декоративних культур КП «Зеленбуд»,  розповідає, що цьогоріч у теплицях вирощують сальвії, чорнобривці, петунії,сульфінію,бегонію а також злакові рослини. 

Для вирощення декоративних культур намагаються дотримуватися правильного температурного режиму. У теплицях комунального підприємства для сприятливого клімату квітів підтримують температуру +20°C. 

«Висаджуємо на квітниках як однорічники, так і багаторічники. До прикладу, канна. Ми її висаджуємо навесні, а восени забираємо її у теплиці, тому що вона не може зимувати на вулиці, бо змерзне. Таким чином ми комбінуємо однорічники та багаторічники. Це додає більше барв та різноманіття кольорів на клумбах», - пояснює Олена Бондарчук. 

Квітникарка розповідає, що на підприємстві також розмножують злакові: 

 «На сьогоднішній день бачимо тенденцію потепління на літо, бувають засушливі періоди, з якими важко боротися в місті. Тому використовуємо злакові: вони є більш посухостійкими і не потребують такого поливу, як інші кущі».  

Окрім того, КП «Зеленбуд»  вирощує кущі та дерева: гортензії, спіреї, липи, горобини. Дерева зазвичай підсаджують у рядові посадки, а кущами доповнюють композиції на клумбах.  

«Рішення щодо озеленення приймається  нашими дизайнерами на наших об'єктах. Дивимося, який це об'єкт і чого він потребує:  хвойних чи  листяних дерев, кущів», - говорить Олена Бондарчук. 

Зі слів директора підприємства Олександра Волокіти, тут можна придбати і посадковий  матеріал.  Чекають катальпа,  горобина, клени, ялівці, ялини і сосни...