Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі відбулася прем'єра документального фільму «Людська витривалість»

13.05.2024
У Житомирі відбулася прем'єра документального фільму «Людська витривалість»

«Людська витривалість» – норвезька стрічка про змагання Norseman, одного з найвитриваліших видів спорту. Спортсмен має подолати три дистанції: проплисти 3.8 км у крижаній воді, проїхати 180 км по серпантину вгору з сильними вітрами і перепадами температури до нуля та пробігіти 42 км на вершину цієї гори.

Брати участь у таких змаганнях щороку можуть лише 250 осіб. Місця для старту надаються через лотерею.

Засновник і керівник Norseman Харек Странхейм розповідає: «Щороку спортсмени зі 100 країн світу купують квиток для того, щоб взяти участь у лотерії та у Norseman. Приємно, що ці змагання є магнітом для всіх, хто хоче випробувати свої м'язи на витривалість. Norseman, на мою думку, – найекстремальніше випробування у світі».

Крістер Фасмер – режисер та продюсер кінострічки «Людська витривалість». Каже, що робота над фільмом розпочалася приблизно рік тому. Він складається з трьох частин. Але спеціально для того, щоб українці першими побачили прем'єру, вони були об'єднані у спеціальну версію для кінотеатрів.

Головна ідея – не тільки показати спортивні досягнення персонажів, але й розкрити їхні характери та особистості через змагання Norseman.

«Кожен герой переживає якусь проблему: хтось втрачає батьків, хтось втратив здоров'я і хотів би щось собі довести. І коли з'явився Тарас Письменний, який уособлює собі ті проблеми, які долає українська нація, було дуже доречно показати саме його в цій стрічці. У Norseman заборонено брати участь наодинці. Тебе завжди підтримують люди. Це нагадує про те, як проходить війна для українців. Ми підтримуємо один одного, і це дуже сильно надихає», – каже режисер.

Тарас Письменний – український триатлоніст та єдина людина за останні 20 років, яка взяла участь у Norseman без лотереї. У Харкові він займався на розбомбленому стадіоні та надіслав своє відео керівництву Norseman. Його взяли без лотереї, але за однією умови – знятися в документальному фільмі.

«Я ставив маленьке завдання показати собі, що я можу більше, ніж уявляю. Ми повинні виходити за свої межі та ставити нові цілі. Ідея Norseman була розширити межі того, на що людина може претендувати у цьому житті», – говорить Тарас Письменний.

«Я впевнена, що всі разом ми покажемо, що людська витривалість та можливості – безмежні. Наполегливо працюючи, ми обов'язково переможемо», – багаторазова володарка кубків світу з триатлону Юлія Єлістратова.