Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Чи задоволені роботодавці якістю підготовки випускників професійних закладів?

13.06.2024
Чи задоволені роботодавці якістю підготовки випускників професійних закладів?

Діалог профтехосвіта-роботодавці — надзвичайно важливий, каже Рауль Аммер, головний експерт відділу державних навчальних закладів Міністерства освіти і науки Естонії. Позаяк учні вчаться не тільки у майстрів професійних закладів, отримуючи теоретичні знання й практичні навики, а й на підприємствах, де практику свою закріплюють.

У Житомирі підводять підсумки річної співпраці професійної освіти та Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV) в межах реалізації проекту «Підтримка реформи професійної освіти в м. Житомирі».
Дружня країна допомагає реформувати профтехосвіту Житомира, спираючись на свій 20-річний досвід.

Про перші результати проєкту ми писали раніше. 

Роботодавці зауважують: за останні роки рівень підготовки робітничих кадрів значно підвищився. Все частіше після закінчення закладу працевлаштовуються вже готові фахівці. До прикладу, на високому рівні здійснюється підготовка фахівців за напрямками: сантехніка. 

Та ситуація з галузями, де необхідне дороговартісне, інноваційне обладнання, — складніша. Такого обладнання заклади професійної освіти ще не мають. Тому тут роботодавці нарікають: через застарілу базу підготовки профтехів і рівень підготовки випускників недостатній, і їх треба доучувати на робочих місцях. 

Співпраця роботодавців, профтехосвіти та органів місцевого самоврядування, регіональне замовлення, практика... — ці питання були в центрі уваги зустрічі естонських партнерів, керівників закладів професійної освіти, посадовців міськради та роботодавців.

Упродовж року на базі всіх закладів професійної освіти створять сучасні навчально-виробничі центри. 

Це має підвищити рівень навчання та посприяти в оволодінні сучасними та практичними знаннями учнів професійних закладів, зробити їх привабливими для молоді.

13 липня у Житомирі відбудеться захід Zhytomyr Bussines Fashion Day", куди будуть долучені й учні професійно-технічних закладів освіти. Тут буде презентовано колекції одягу, взуття та аксесуарів для дорослих та дітей від дизайнерів, виробників одягу та прикрас Житомира. Учні профтехів матимуть змогу познайомитися з дизайнерами, виробниками одягу, які присутні на ринку праці та продемонструвати свої можливості.