Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Зі шляху Незалежності не звернемо: 34-та річниця підняття прапора України над Житомиром

13.06.2024
Зі шляху Незалежності не звернемо: 34-та річниця підняття прапора України над Житомиром

13 червня – 34-та річниця підняття прапора України над Житомиром, і щорічно ми згадуємо цю визначну історичну подію.

Активних її учасників сьогодні відзначили. Анатолій Крисюк, Тамара Яремчук та Анатолій Шевчук — депутати Житомирської міськради робітничих, селянських та червоноармійських депутатів 1990 року.

Вони брали участь у піднятті прапора Незалежної України над Ратушею Житомирської міської ради 13 червня 1990 року. Попри факт існування Радянського Союзу та опір комуністичної партії...

Житомир — перше місто за межами Галичини, перше місто Центральної Наддніпрянської України, де використання національної символіки було узаконено спеціальним рішенням міської Ради і над ратушею якого було встановлено синьо-жовтий український прапор. В Галичині ж прапори вже майоріли у трьох містах — у Тернополі, Львові та Івано-Франківську. 

Рішення "Про використання української національної символіки на території міста Житомира" було прийняте 24 травня 1990 року під головуванням Віталія Мельничука.

На урочисту подію завітав і гість із Херсона. Відомий волонтер дядя Гриша — у Житомирі. 

"Мабуть, всі бачили, як під час окупації Херсона ця людина збирала кошти на допомогу Збройним Силам України", — каже міський голова Сергій Сухомлин і просить сміливого волонтера взяти слово.

"Україна буде щасливою та непереможною, зацвіте, як сакури та магнолії, — вірить дядя Гриша. — Буде Вільна й Незалежна..." 

Власне, вже тоді, у 1990-му році, коли над українськими містами, попри шалений супротив і залякування, замайоріли синьо-жовті прапори, Україна підтвердила: зі шляху Незалежності ніколи не зверне.