Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

План дiяльностi з пiдготовки проектiв регуляторних актiв - 2015 рік

13.03.2018

Документи

Про затвердження плану діяльності виконавчих органів міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2015 рік
УКРАЇНА
ЖИТОМИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
 РІШЕННЯ
 
від 19. 11. 2014 № 523
                       м. Житомир
 
Про затвердження плану  діяльності
виконавчих органів міської  ради
з підготовки проектів регуляторних
актів на 2015 рік
 
З метою впорядкування діяльності виконавчих органів міської ради з підготовки регуляторних актів, що діють у сфері господарської діяльності, відповідно до статті 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»,  статті 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради
 
ВИРІШИВ:
 
1. Затвердити план діяльності виконавчих органів міської ради з підготовки проектів регуляторних актів  на 2015 рік згідно з додатком.
2. Керівникам виконавчих органів міської ради, відповідальних за розробку проектів регуляторних актів:
2.1. Забезпечити виконання плану діяльності виконавчих органів міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2015 рік.
2.2. Щоквартально, до 5 числа місяця, наступного за звітним, надавати департаменту економічного розвитку міської ради інформацію про хід виконання плану.
2.3. Здійснювати підготовку та прийняття проектів регуляторних актів відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради відповідно до розподілу обов’язків.

Секретар міської ради       Л.В. Цимбалюк
Затверджено план діяльності виконавчих органів міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2015 рік
Затверджено план діяльності виконавчих органів міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2015 рік
 
Підготовка та прийняття регуляторних актів міської ради та її виконавчого комітету здійснюється відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

19 листопада 2014 року рішенням виконавчого комітету міської  ради № 523 затверджено план діяльності виконавчих органів міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2015 рік.

В плані визначені види і назви проектів регуляторних актів, цілі їх прийняття, строки підготовки проектів та найменування виконавчих органів, відповідальних за їх підготовку.

Стосовно кожного проекту регуляторного акту готуються відповідні аналізи регуляторного впливу та здійснюється відстеження результативності їх дії.

З метою одержання пропозицій та зауважень від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань проекти регуляторних актів разом з відповідними аналізами регуляторних впливів оприлюднюються на офіційному сайті Житомирської міської ради (www.zt-rada.gov.ua) в розділі «Регуляторна діяльність».

Для залучення громадськості до реалізації державної регуляторної політики проводяться громадські обговорення проектів регуляторних актів, що впливають на впровадження підприємницької діяльності та стан ринкового середовища в місті. Громадські обговорення проводяться за участю суб’єктів підприємництва, представників громадських організацій підприємців та їх об’єднань, працівників виконавчих органів міської ради, депутатів міської ради та всіх зацікавлених осіб.

Усі одержані зауваження і пропозиції щодо проектів регуляторних актів розглядаються їх розробниками. За результатами розгляду розробники регуляторних актів повністю або частково їх враховують або мотивовано відхиляють.
 
Запрошуємо усіх зацікавлених осіб до участі в обговореннях проектів регуляторних актів. Слідкуйте за повідомленнями в газеті «Місто» та на офіційному сайті міської ради (www.zt-rada.gov.ua).
Звіт про здійснення державної регуляторної політики Житомирською міською радою та її виконавчими органами за 2015 рік
28 квітня 2016 року на сесії міської ради депутати заслухали звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста за 2015 рік, в тому числі і звіт про здійснення державної регуляторної політики міською радою та її виконавчими органами за 2015 рік.
Реалізація державної регуляторної політики міською радою та її виконавчими органами здійснюється відповідно до норм Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Для дотримання принципу послідовності та передбачуваності регуляторної політики здійснюється планування діяльності виконавчих органів міської ради з підготовки проектів регуляторних актів. У 2015 році було заплановано  підготовку дев'яти проектів регуляторних актів:
1.     Рішення міської ради «Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 30.08.2012 № 429 «Про затвердження Положення про оренду, методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Житомира».
2.     Рішення міської ради «Про встановлення податків та зборів на території м. Житомира відповідно до Податкового кодексу України у новій редакції».
3.     Рішення міської ради «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Житомира та введення в дію нових розмірів плати за земельні ділянки у м. Житомир».
4.     Рішення міської ради «Про затвердження Порядку видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів».
5.     Рішення виконавчого комітету міської ради «Про організацію забезпечення паркування транспортних засобів на території міста Житомира».
6.     Рішення виконавчого комітету міської ради «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного та іншого призначення для провадження підприємницької діяльності в утриманні об’єктів благоустрою на території міста Житомира».
7.     Рішення виконавчого комітету міської ради «Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами в м. Житомирі».
8.     Рішення виконавчого комітету міської ради «Про внесення змін до рішення міськвиконкому від 18.12.2013 № 611 «Про затвердження комплексної схеми розміщення та архітектурних типів тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Житомира».
9.     Рішення виконавчого комітету міської ради «Про внесення змін та доповнень в додаток 1 до рішення міськвиконкому від 03.10.2012 № 416 «Про впорядкування розгляду деяких питань у сфері містобудування та архітектури у місті Житомирі».
 
Затверджений план оприлюднено в газеті «Місто» та на офіційному сайті Житомирської міської ради.
 
Упродовж року розроблено чотири проекти регуляторних актів, а саме:
рішення міської ради «Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 30.08.2012 № 429 «Про затвердження Положення про оренду, методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Житомира»;
рішення виконавчого комітету міської ради «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного та іншого призначення для провадження підприємницької діяльності в утриманні об’єктів благоустрою на території міста Житомира»;
- рішення виконавчого комітету міської ради «Про внесення змін до рішення міськвиконкому від 18.12.2013 № 611 «Про затвердження комплексної схеми розміщення та архітектурних типів тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Житомира»;
-  рішення міської ради «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Житомира та введення в дію нових розмірів плати за земельні ділянки у м. Житомир».
У зв’язку із змінами в чинному законодавстві інші проекти регуляторних актів не розроблялися.
До проектів регуляторних актів підготовлені відповідні аналізи регуляторного впливу та базові відстеження результативності.
З метою одержання пропозицій та зауважень від фізичних, юридичних осіб та їх об’єднань проекти регуляторних актів разом з відповідними аналізами регуляторного впливу були оприлюднені на офіційному сайті Житомирської міської ради.
Для забезпечення відкритості регуляторної діяльності проведено шість громадських обговорень чотирьох проектів регуляторних актів:
«Про внесення змін до рішення міськвиконкому від 18.12.2013 № 611 «Про затвердження комплексної схеми розміщення та архітектурних типів тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Житомира».
«Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного та іншого призначення для провадження підприємницької діяльності в утриманні об’єктів благоустрою на території міста Житомира».
«Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Житомир та введення в дію нових розмірів плати за земельні ділянки у м. Житомирі».
«Про внесення змін та доповнень до рішення міської ради   від 30.08.2012 № 429 «Про затвердження Положення про оренду, методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Житомира».
До громадських обговорень були залучені суб’єкти підприємницької діяльності, представники громадських організацій підприємців, депутати міської ради, працівники виконавчих органів міської ради та всі зацікавлені особи. Обґрунтовані зауваження і пропозиції, що надійшли у ході обговорень були проаналізовані і враховані розробниками регуляторних актів або мотивовано відхилені. Участь громадськості у таких обговореннях сприяє підвищенню ефективності дії регуляторних актів та враховує інтереси підприємців та міської влади.
У 2015 році прийнято три регуляторні акти, а саме:
Рішення міської ради від 10.06.2015 № 931 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Житомир та введення в дію нових розмірів плати за земельні ділянки у м. Житомирі».
Рішення виконавчого комітету міської ради від 17.06.2015 № 374 «Про внесення змін, доповнень до рішення  міськвиконкому  від 18.12.2013 № 611 «Про затвердження комплексної схеми  розміщення та архітектурних типів тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Житомира».
Рішення міської ради від 10.06.2015 № 932 «Про місцеві податки та збори». Регуляторний акт прийнятий без проходження регуляторної процедури відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо податкової реформи»               (у 2015 році до рішень місцевих рад про встановлення місцевих податків не застосовуються вимоги, встановлені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»).
Регуляторні акти оприлюднені на офіційному сайті міської ради та в газеті «Місто».
В місті діє 23 регуляторні акти Житомирської міської ради та її виконавчого комітету.
Для визначення ефективності та доцільності регуляторних актів проводились відстеження їх результативності. Проведено 4 базових, 2 повторних та 4 періодичних відстежень.
Повторні та періодичні відстеження здійснювались по таких регуляторних актах:
Рішення виконавчого комітету міської  ради  від  18.12.2013 № 611 «Про затвердження комплексної схеми розміщення та архітектурних типів тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Житомира».
Рішення міської ради від 03.03.2011 № 61 «Про встановлення податків та зборів на території м. Житомира відповідно до Податкового кодексу України».
Рішення виконавчого комітету міської  ради  від 26.05.2011 № 347 «Про встановлення тарифів на послуги з вивезення та захоронення твердих і рідких побутових відходів, що надаються КАТП-0628».
Рішення міської ради від 18.06.2014 № 721 «Про затвердження Порядку визначення та відшкодування Житомирській міській раді збитків, заподіяних внаслідок порушення земельного законодавства».
Рішення виконавчого комітету міської  ради  від 18.08.2011 № 517 «Про затвердження умов проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування в м. Житомирі».
Рішення міської ради від 07.10.2011 № 198 «Про деякі питання обмеження реалізації алкогольних напоїв на території міста Житомира».
Аналіз повторних та періодичних відстежень результативності свідчить про те, що чотирма регуляторними актами досягнуто визначених цілей та їх реалізація має позитивні результати, а два потребують внесення змін та доповнень.
Інформація щодо здійснення державної регуляторної політики Житомирською міською радою та її виконавчими органами постійно розміщується на її офіційному сайті в розділі «Регуляторна діяльність».