Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Фільм «Вогонь самопосвяти» став лауреатом премії імені Івана Франка 2018 року (ФІЛЬМ)

03.08.2018

Стрічка під назвою «Вогонь самопосвяти» здобула перемогу у номінації «За кращий твір у телевізійній сфері». Про це інформує «Урядовий портал».

Премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року, вона присуджується щорічно до дня народження Івана Франка - 27 серпня. Премією відзначаються автори нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

Цього року на здобуття премії надійшло 25 творчих робіт у 4 номінаціях.

«Вогонь самопосвяти» - став першим фільмом навчально-виховного проекту про життя видатних житомирян «Видатні постаті Житомира», що стартував у 2017 році  за підтримки  міського голови Сергія Сухомлина та депутатів Житомирської міської ради.

У рамках проекту на замовлення управління освіти міської ради  режисер Житомирського обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Кочерги Петро Авраменко написав сценарій та зняв фільм про Почесного громадянина Житомира Олега Ольжича «Вогонь самопосвяти». Для зйомок відеороботи з міського  бюджету  було виділено 60  тис. грн.

Прем’єра фільму відбулася у вересні 2017 року під час сесії Житомирської міської ради.

У 2018 році в рамках проекту виготовлено відеоролик «Де Шодуар», про життя та меценатську діяльність Івана де Шодуара,  презентація якого планується у серпні 2018 року.