Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі 500 танцюристів із різних країн змагаються за перемогу у Міжнародному конкурсі хореографічного мистецтва ім. Н. Скорульської

03.11.2018
У Житомирі 500 танцюристів із різних країн змагаються за перемогу у Міжнародному конкурсі хореографічного мистецтва ім. Н. Скорульської

Сьогодні, 3 листопада, в обласній філармонії ім. С.Ріхтера проходить Міжнародний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва ім. Н. Скорульської.  

Житомир  приймає хореографічні колективи з різних міст України та світу вже вчетверте. Цьогоріч  участь у фестивалі беруть більше 500 учасників.

Організатор фестивалю -  ГО «Центр хореографічного мистецтва ім. Н.Скорульської - один із переможців  загальноміського конкурсу  з надання фінансової підтримки творчим колективам та громадським організаціям на реалізацію соціально-культурних проектів.

«Цьогоріч відбуватимуться імпровіз-батл, майстер-класи від провідних хореографів світу, майстер-клас від Катерини Кухар та Олександра Стоянова. Ми приймаємо понад 500 учасників ї в різних номінаціях: класичного танцю, сучасного танцю і народного танцю. Дуже приємно, що до нас завітали колективи з  міст-побратимів Житомира з Польщі - міста Плоцьк, та Грузії - з міста Кутаїсі», - розповідає голова організації Інна Бурдейна.

У складі журі конкурсу провідні педагоги-хореографи з різних країн світу, діячі культури і мистецтв, Народні та Заслужені артисти. Журі очолює Народна артистка України Катерина Кухар. Вперше оцінює танцюристів у м. Житомирі Заслужений артист Грузії Каха Читая.

Головні нагороди Асамблеї – 2018:     Кубок Гран-Прі ім. Н. Скорульської, Кубок Житомирського міського голови, Кубок Мецената. Вперше у рамках  Асамблеї буде вручено Кубок  Прем’єрів Національної Опери України Катерини Кухар та Олександра Стоянова.

У 2018 році хореографічну подію присвячено 60-річчю створення балету «Лісова Пісня» Михайла Скорульського у постановці Вахтанга Вронського, який і сьогодні є візитівкою українського національного балету.

Лісова пісня — балет українського композитора Михайла Скорульського створений у 1936 році за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня». Цікаво, що лібрето до балету на три дії було написане Наталією Скорульською  - дочкою композитора. А у 1958 році була здійснена нова постановка балету Вахтангом Вронським за участі, на той час вже заслуженої артистки, Наталії Скорульської. Постановка в хореографічному плані поєднує елементи класичного і українського народного танців, реалістичних і фантастичних образів.

Наталія Скорульська  - балерина, хореограф, педагог і лібретист, учениця Житомирської хореографічної школи, заслужена артистка УРСР, видатний діяч епохи становлення української класичної хореографії і розвитку танцювального мистецтва в Україні.