Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Студент Житомирського державного технологічного університету розробив симулятор, що дозволяє відчути себе за кермом тролейбуса

17.12.2018
Студент Житомирського державного технологічного університету розробив симулятор, що дозволяє відчути себе за кермом тролейбуса

У Житомирському державному технологічному університеті створили симулятор, який дозволяє відчути себе за кермом пасажирського тролейбуса, курсувати по маршруту, дотримуючись графіку руху.

Розробником тренажеру є студент I курсу магістратури Житомирського державного технологічного університету Владислав Ващенко (науковий керівник: викладач за сумісництвом Житомирського державного технологічного університету Віталій Шатківський).

З-поміж переваг симулятора відзначають деталізований пасажирський салон і кабіну водія з усіма необхідними перемикачами та індикаторами.

Віртуальний тролейбус рухається за реальним тролейбусним маршрутом №7 міста Житомира «Залізничний Вокзал – мкрн. Малікова» з динамічною побудовою графіку, зміною часу доби, звуковим оформленням, підтримкою контролерів (кермо+педалі або геймпад).

Вражений можливостями симулятора, розробленого у  Житомирському державному технологічному університеті, був і очільник міста.

«Він точно відтворює обстановку на дорогах міста з врахуванням температурних і погодних умов. Вражений талантами студентів ЖДТУ! Розглянемо можливість фінансово підтримати унівеситет і закупити цей комплекс для вдосконалення навичок та навчання водіїв нашого ТТУ», – повідомив міський голова Сергій Сухомлин.

В ЖДТУ зазначають, що це лише початок. Нині у розробці система динамічного автомобільного трафіку та пасажиропотоку в залежності від часу доби, нові моделі тролейбусів, повна реалізація різних систем управління в залежності від моделі тролейбуса, розширення області симуляції (нові місцевості та маршрути).