Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Як залишити молодь у Житомирі? Відповіді "Майстерні міста"

15.06.2017
Як залишити молодь у Житомирі? Відповіді

Що потрібно молодим житомирцям, аби залишатись жити у Житомирі? Навколо цього питання розгорнулась дискусія чергової панелі ввечері 14 червня на "Майстерні міста". Організовували дійство фахівці управління у справах сім'ї, молоді і спорту із участю волонтерів та активних житомирців.

"Тисячі молодих людей, по закіненню навчання обирають для роботи та життя Київ, міста Польщі та інші перспективні міста. І сьогодні ми хочемо дослідити, що варто зробити, аби молодь обирала Житомир?", - розповіла Світлана Євченко, головний спеціаліст управління у справах сім'ї, молоді та спорту міської ради.

Учасників дискусії розділили на 4 групи, які почерзі заповнювали 4 матриці своїми пропозиціями. Ключові питання матриць стосувались потреб у освіті, додатковому заробітку, дозвіллі та патріотичному вихованні. Молоді люди заповнили матриці та представили їх результати.

"Потрібно створити умови для розвитку молоддю свого потенціалу. Передусім це стосується забезпечення базових потреб, після чого молодь буде вже вимагати розвитку та простору", - наголосив Артем Сачук, учасник дискусії.

Саме навколо проблематики роботи та гідного заробітку для молоді розгорнулась найбільша дискусія. Учасники сперечались, як сформувати такі умови.

"Молода людина без досвіду роботи, без практичних вмінь знайти роботу із гідною зарплатнею сьогодні у Житомирі не може. Своїм небажанням платити більше ми самі примушуємо молодь виїздити із Житомира", - переконувала Віталіна Кравець, журналістка та учасниця дискусії.

Крім того молоді люди акцентували увагу організаторів дискусії на необхідності інформування молоді про можливості стажування, додаткового заробітку, профорієнтації та практики.

"Сьогодні є грантові програми ЄС, державних органів України, приватних компаній. Є сотні можливостей практики, навчання та стажування у приватному секторі, але про ці можливості знають одиниці. Реклама, висвітлення, соцмережі, зустрічі із експертами - це дії, яких не вистачає молоді", - розповіла Вікторія, волонтерка та учасниця дискусії.

Напрацювання цієї панелі дискусій "Майстерні міста" ляжуть в основу проектів та програм спрямованих на розвиток молодіжного потенціалу.