Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі представили результати оцінки потенціалу місцевих організацій громадянського суспільства

06.04.2019
У Житомирі представили результати оцінки потенціалу місцевих організацій громадянського суспільства

Сьогодні, 6 квітня, в прес-центрі міської ради презентували результати оцінки потенціалу місцевих організацій громадянського суспільства у Житомирі та обговорили їх з представниками органів місцевої влади і представниками громадськості.

Протягом жовтня 2018 року Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні (EUACI) найбільша програма у сфері боротьби з корупцією в Україні, яка має на меті посилення спроможності новостворених антикорупційних органів і сприяння посиленню контролю за ходом перетворень з боку Верховної Ради, громадянського суспільства та засобів масової інформації.

«Один із компонентів ініціативи фокусується на боротьбі з корупцією на місцевому й регіональному рівнях, а також на посиленні можливостей контролю з боку громадян, особливо молоді. Ключовим елементом Третього компоненту є втілення концепції Місто Доброчесності. Чернівці, Червоноград, Житомир, Маріуполь і Нікополь приєднались до програми Міста Доброчесності. Ця мета має на меті продемонструвати, як застосування кількох взаємопов’язаних антикорупційних заходів може зменшити корупційні ризики і посилити підзвітність у невеличких містах», - розповіла на початку зустрічі Любов Полівода, представник ініціативи.

Аналіз різних джерел, зокрема й перевірка зареєстрованих організацій з обраних міст в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, на відповідність критеріям дослідження виявив значно меншу групу ОГС, а саме 381 ОГС: Житомир-75,Маріуполь-53,Нікополь-116,Червоноград-48, Чернівці-89.

Зокрема під час презентації Любов Полівода розповіла: «За результатами наших досліджень у місті Житомирі склалася найкраща ситуація по роботі з молоддю. Також міська влада повністю відкрита до співпраці з громадським сектором та Житомир є найменш заполітизованим містом, серед всіх, які досліджувались».

Більш детально ознайомитись з результатами досліджень можна тут.