Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У дитячій лікарні імені В.Й.Башека відкрили «Школу супергероїв»

11.10.2019
У дитячій лікарні імені В.Й.Башека відкрили «Школу супергероїв»

Сьогодні, 11 жовтня, в КП «Дитяча лікарня імені В.Й.Башека» Житомирської міської ради відкрилась «Школа супергероїв». На ІV поверсі лікувального корпусу стаціонару облаштували навчальну кімнату, де будуть навчатися дітки, що перебувають на лікуванні.

«Житомир став третім містом в Україні, де запрацювала супергеройська школа. Менш, ніж за три місяці, спільними зусиллями нам вдалося втілити у життя класну ідею  від голови правління громадської організації «Маленьке серце з мистецтвом» Євгенії Смирнової та куратора проекту, телеведучої каналу «1+1» Наталії Мосейчук. Дякую за підтримку депутатам Житомирської міської ради і всім, хто долучився до такого чудового проєкту!», - сказав на відкритті «Школи супергероїв" міський голова Сергій Сухомлин.

Втілення в життя соціального проєкту «Школа супергероїв» у Житомирській міській об’єднаній територіальній громаді стало можливим завдяки плідній співпраці громадської організації «Маленьке серце з мистецтвом» з Житомирською міською радою та її виконавчими органами.

Департаментом освіти міської ради визначено педагогічний колектив загальноосвітньої школи № 33 відповідальним за організацію навчального процесу в «Школі супергероїв».

Команда учасників проєкту «Школа супергероїв» ставить амбітні завдання:

  • перетворити час перебування дитини в лікарні на час можливостей;
  • прискорити одужання маленьких пацієнтів та показати їм додаткову мотивацію;
  • не дати дітям випасти із життя і відстати від однолітків;
  • розкрити суперсили кожного малюка та дати знання, які будуть корисними в реальному житті.

Що ж таке «Школа супергероїв»? Це соціальний проєкт, який дає право на освіту всім малюкам, навіть, якщо вони змушені лікуватися та проводити свій час у палатах. «Школа Супергероїв» – перший в Україні освітній проект для дітей, які лежать в лікарнях. Це школа на базі медичного закладу, зі спеціально облаштованими класами, сучасними технологіями та методикою викладання, яка враховує режим лікування дітлахів.

У рамках проєкту — один (або більше) обладнаний навчальний клас із яскравим ергономічним простором. У класі комфортно можуть розміститися від 8 до 12 учнів. Після навчання видають свідоцтво, дизайн якого розробили діти — обирали кольори,

Довідково: перша в Україні «Школа супергероїв» відкрита у 2016 році на базі Національної дитячої спеціалізованої лікарні МОЗ України «ОХМАДИТ». Відкриття школи було ініційовано громадською організацією «Маленьке серце з мистецтвом» (голова правління ГО Євгенія Смирнова), куратором проекту є телеведуча каналу «1+1» Наталія Мосейчук.

Нагадаємо, рішенням Житомирської міської ради від 24.07.2019 з місцевого бюджету було спрямовано 233,0 тис грн на проведення її ремонту та оснащення меблями і мультімедійним обладнанням.

Також, рішенням Житомирської міської ради від 17.09.2019 затверджено Положення про особливості організації форм здобуття загальної середньої освіти в комунальному підприємстві «Дитяча лікарня імені В.Й.Башека» Житомирської міської ради.