Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі продовжують розвивати проєкт Антикорупційної ініціативи Європейського союзу «Міста доброчесності»

08.11.2019
У Житомирі продовжують розвивати проєкт Антикорупційної ініціативи Європейського союзу «Міста доброчесності»

Сьогодні, 8 листопада, Житомирську міську раду відвідали експерти проміжної оціночної місії ЄС Slagjana Taseva та Emanuel Preda, які зустрілися з секретарем міської ради Наталією Чиж.

У ході зустрічі присутні обговорили методологію оцінки корупційних ризиків, за результатами якої спільно з виконавчими органами ради та депутатським корпусом буде готуватися План доброчесності для міста. Передбачається, що методологія оцінки корупційних ризиків буде інтегруватися в роботу виконавчих органів та ради.

В рамках проєкту фахівці допоможуть міській владі розробити План доброчесності міста, концепцію електронної приймальні, створити підрозділ для роботи із корупційними ризиками, а також запропонують, як поліпшити процедуру проведення громадських слухань для кращого залучення мешканців до процесу прийняття рішень.

Проект «Міста доброчесності» є частиною Антикорупційної Ініціативи Європейського Союзу (EUACI в Україні), фінансується ЄС і спів-фінансується та впроваджується Міністерством закордонних справ Данії (DANIDA). Сьогодні EUACI є найбільшою програмою технічної допомоги Україні з боку ЄС у сфері боротьби з корупцією.

Нагадаємо, міський голова міста Житомир Сергій Сухомлин 23 липня 2018 року підписав Меморандум про взаєморозуміння з Антикорупційною Ініціативою Європейського Союзу (EUACI). Оскільки одним із компонентів програми є посилення спроможності органів місцевої влади в антикорупційних процесах, меморандум закріпив домовленості між Житомирською міською радою та EUACI з впровадження практик, що сприяють збільшенню рівня відкритості міської влади та підвищенню довіри житомирян.