Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

На Новий рік та Різдво головний майдан Житомира прикрашатиме 17-метрова блакитна ялина

14.11.2019
На Новий рік та Різдво головний майдан Житомира прикрашатиме 17-метрова блакитна ялина

Цього року центральний майдан Житомира в період різдвяних святкувань прикрашатиме 17-метрова блакитна ялина, яка раніше росла на території Житомирського міського ліцею №25. Про це повідомив заступник міського голови Сергій Кондратюк. «Завжди перед різдвяними святами у нас постає питання, де взяти ялину, яка б стала головним символом та окрасою майдану С.П. Корольова. Минулого року у нас була ялина, що зрізали на території дитячого садка на прохання дирекції, бо вона заважала комунікаціям. Таке рішення було прийняте після висновків комісії. Цього року ситуація повторилася. З проханням видалити дерево, яке росте практично впритул до стін і руйнує фундамент навчального закладу, звернулися адміністрація і батьківський комітет Житомирського міського ліцею №25», – повідомив чиновник.

За його словами, для обстеження дерева, що підлягає видаленню, на місце виїжджала комісія та був складений акт. Відповідно до висновків, ялина знаходиться в незадовільному та фаутному стані, росте ближче 5 метрів від будинку, що є порушенням норм ДБН 79-92 та створює перешкоди для природного освітлення в навчальних кабінетах.

Крім того, коріння дерева руйнує дорожнє покриття центрального входу ліцею, що створює травмонебезпечну ситуацію під час руху школярів. «Відповідно до п.6 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2008 №1045 «Про затвердження порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах» ялина підлягає видаленню без нарахування відповідної вартості», – зазначається в документі.

«На жаль, пересадити таке велике дерево ми не маємо можливості. Порізати на дрова теж шкода. Тому ми вирішили, що можна дати цій ялинці «друге життя», щоб дерево, яке росло десятиліттями, потішило житомирян на свята», – додав Сергій Кондратюк.