Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
Статистика
зараз на сайті: 4
переглядів: 66
візитів сьогодні: 179
візитів всього: 34447
Прогноз погоди
Питання-відповіді щодо пенсійного забезпечення
Питання-відповіді щодо пенсійного забезпечення
 
Запитання 1. Я одержую пенсію через банк. Працюю, тому пенсію з рахунку не знімав. Отримав повідомлення від Пенсійного фонду, що виплату моєї пенсії буде переведено на пошту. Чи правомірно це?
 
Відповідь: Виплату пенсій через банк регулює Порядок виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999р №1596 (зі змінами).
У пункті 14 Порядку передбачено, що суми пенсій та грошової допомоги одержують за довіреністю більш як один рік або не одержують із поточного рахунку понад один рік, уповноважений банк зобов'язаний повідомити про це відповідний орган Пенсійного фонду не пізніше як 28 числа місяця, у якому виникли обставини, а одержувач пенсії — подати нову заяву в орган Пенсійного фонду.
У разі якщо одержувач пенсії не виконав цієї умови, орган Пенсійного фонду припиняє перераховувати пенсію на поточний рахунок у визначену одержувачем установу банку і здійснює виплату через підприємство поштового зв'язку за місцем проживання одержувача в установленому порядку.
Тому якщо пенсіонер не планує скористатися пенсією на своєму рахунку в банку, потрібно подати заяву про перерахування коштів через банк після надходження повідомлення від управління Пенсійного фонду. Заяву можна подати в зазначене управління або залишити в банку, в якому пенсіонер виявив бажання одержувати пенсію.
Якщо пенсіонер не подав своєчасно заяву, пенсію буде нараховано на поштове відділення за місцем проживання.
 
Запитання 2. Я проживаю на території Німеччини, маю закордонний паспорт громадянина України та довідку уповноваженого органу з місця фактичного проживання, чи можуть мені призначити пенсію за віком?
Відповідь: Відповідно до пункту 2 Положення про паспорт громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Верховної Ради України від 23 лютого 2007 року №719-V, паспорт громадянина України для виїзду за кордон —  це документ, що посвідчує особу громадянина України під час перетину ним державного кордону України та перебування за кордоном.
Отже, для призначення Вам пенсії за віком на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон законних підстав немає.
 
Запитання 3. Я працюю вчителем у музичній школі, чи зарахується мені цей стаж при призначенні пенсії за вислугу років?
Відповідь: Час роботи вчителем у музичній школі зараховується до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років до 01.01.1992, оскільки за Переліком закладів, організацій і посад, робота в яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Ради Міністрів СРСР від 17.12.1959 була передбачена посада викладача в музичній школі, яка відносилася до навчальних закладів та дитячих установ. Періоди роботи вчителів у зазначених закладах після 01.01.1992 зараховуються до спеціального стажу  за умови, що музична школа є загальноосвітнім навчальним закладом.
 
Запитання 4.  На підставі яких документів зараховується до страхового стажу робота в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до них, до 01.01.1991 р. у пільговому обчисленні?
 
Відповідь: Стаж роботи в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до них, до 01.01.1991 зараховується до страхового стажу у пільговому обчисленні на підставі таких документів:
- трудової книжки, якщо в ній містяться відомості про право на пільги по обчисленню стажу;
копії договору, укладеного на 3 роки,  в тому числі і у разі, якщо не зазначено, що особа користувалася  пільгами по обчисленню стажу;
довідки,  у якій  зазначено, що особа працювала на підставі строкового трудового договору, укладеного не менше ніж на 3 роки;
свідоцтва про бронювання житла у зв’язку з роботою на Крайній Півночі на підставі строкового договору;
інших документів, які підтверджують роботу в зазначених місцевостях, на підставі строкового договору,  укладеного на 3 роки.
 
 
Заступник начальника
відділу обслуговування громадян
управління Пенсійного фонду України
в м. Житомирі Житомирської області                                   Г. Л. Крижова


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове