Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Відстеження результативності дії регуляторних актів - 2016 рік

13.03.2018

Звіти

Звіт про відстеження результативності регуляторного акту – рішення міської ради від 29.12.2008 року № 838 «Про заборону розміщення та функціонування закладів розважального і грального бізнесу, а також обмеження режиму роботи закладів ресторанного господарства, розташованих в житлових будинках» (із змінами, внесеними рішенням міської ради від 14.07.2011 року № 149)
12.01.2016 р.                                                                                  м. Житомир
 
Вид та назва регуляторного акту:  рішення міської ради від 29.12.2008 року № 838 «Про заборону розміщення та функціонування закладів розважального і грального бізнесу, а також обмеження режиму роботи закладів ресторанного господарства, розташованих в житлових будинках» (із змінами, внесеними рішенням міської ради від 14.07.2011 року № 149).
 
Назва виконавця заходів з відстеження: відстеження результативності дії регуляторного акту проведено  відділом торгівлі, громадського харчування та сфери послуг департаменту власності та ринкового регулювання міської ради.
 
Цілі прийняття регуляторного акту: обмеження режиму роботи закладів ресторанного господарства, розташованих у житлових будинках, до 22-00 години, необхідність захисту населення від шкідливого впливу шуму, зняття соціальної напруги, додержання закладами ресторанного господарства розташованими у житлових будинках, громадського порядку та тиші на території міста у вечірній час.
 
Строк виконання заходів з відстеження:  11 січня – 12 січня 2016 року.
 
Тип відстеження – періодичне.
 
Методи одержання результатів відстеження: метод збору даних відділу торгівлі, громадського харчування та сфери послуг департаменту власності та ринкового регулювання міської ради, Житомирського відділу поліції Головного управління національної поліції  України  у Житомирській області.                                                                
 
Дані, на основі яких відстежується результативність:  відстеження результативності регуляторного акта  здійснювалось на основі аналізу даних відділу торгівлі, громадського харчування та сфери послуг департаменту власності та ринкового регулювання міської ради, Житомирського відділу поліції Головного управління національної поліції України  у Житомирській області.       
  
Кількісні та якісні значення показників результативності: 
№ з/п
Показник
2013 рік
2014 рік
2015 рік
1
Кількість порушень встановленого режиму роботи закладами ресторанного господарства,  розташованими у житлових будинках
3
1
-
2
Кількість скарг мешканців на роботу закладів ресторанного господарства, розташованих у житлових будинках
2
2
1
 
Якісним показником результативності регуляторного акту є дотримання встановленого режиму роботи та громадського порядку закладами ресторанного господарства, розташованими у житлових будинках, зменшення скарг мешканців на їх роботу, утримання в належному санітарному стані територій, прилеглих до закладів ресторанного господарства.
 
Оцінка результатів реалізації регуляторного акту та ступеня визначених цілей: регуляторний акт має достатній ступінь досягнення визначених цілей, реалізація його положень є ефективною.
 
Регуляторний акт не потребує внесення  змін, або його скасування.
 
Міський голова                                                                                    С.І. Сухомлин
Звіт про відстеження результативності регуляторного акту - рішення виконавчого комітету міської ради» від 01.02.12 №49 «Про встановлення тарифів на послуги ТОВ «Світ-Еко» з вивезення твердих побутових відходів для споживачів ІІ та ІІІ групи»
ЗВІТ
про результати відстеження результативності
дії регуляторного акта
 
16 лютого 2016 року              м. Житомир
 
Вид та назва регуляторного акта: рішення виконавчого комітету міської ради»  від 01.02.12 №49 «Про встановлення тарифів на послуги ТОВ «Світ-Еко»  з вивезення твердих побутових відходів для споживачів ІІ та ІІІ групи».
Назва виконавця заходів з відстеження: управління житлового господарства міської ради.
Цілі прийняття акта:  встановлення економічно обґрунтованих тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відходів, що дає можливість модернізації, розширення та технічного переобладнання основних засобів підприємства за рахунок прибутку.
Строк виконання заходів з відстеження:  15.02.2016-16.02.2016 року
Тип відстеження:  періодичне.
Методи одержання результатів відстеження: збір фінансово-економічних показників господарської діяльності ТОВ «Світ-Еко».
Дані на основі яких проводилося відстеження: провести аналіз фінансово-економічних показників господарської діяльності ТОВ «Світ-Еко немає можливості у зв’язку з тим, що дане підприємство не працює на ринку надання послуг  з  вивезення побутових відходів.
Кількісні та якісні значення показників результативності акта:
 
Показник
Одиниця виміру
2014 рік
2015 рік
Обсяги вивезення ТПВ
м. куб
-
-
Кількість працюючих
чол.
-
-
Кількість сміттєвозів
одиниць
-
-
Зношеність автотранспорту
%
-
-
 
Оцінка результатів реалізації  регуляторного акта та ступеня досягнення вищезазначених цілей: регуляторним актом в частині тарифів на послуги з вивезення побутових відходів не досягнуті визначені цілі у зв’язку з тим, що ТОВ «Світ-Еко» не визнано виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на певній території населеного пункту та не працює на ринку надання даних послуг.
Регуляторним актом не досягнуто визначених цілей, тому він підлягає скасуванню.
 
Міський голова                                                                             С.І.Сухомлин
ЗВІТ про відстеження результативності регуляторного акта - рішення Житомирської міської ради від 18.03.2009 № 878 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м. Житомира»
ЗВІТ
про відстеження результативності регуляторного акта
 
10.03.2016 р.                                                                                 м. Житомир
 
Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується: рішення Житомирської міської ради від 18.03.2009 № 878 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди нерухомого майна комунальної власності територіальної громади м. Житомира»
 
Назва виконавця заходів з відстеження: Департамент власності та ринкового  регулювання  міської ради
 
Цілі прийняття рішення міської ради:
визначення механізму проведення конкурсу на право оренди майна комунальної власності міста;
врахування змін діючого законодавства у сфері оренди;
забезпечення прозорості та конкретизації процедур пов’язаних з передачею в оренду комунального майна міста;
недопущення проявів корупції під час організації та проведення конкурсу на право оренди.
 
Строк виконання заходів з відстеження: 09.03.2016 – 10.03.2016 року
 
Тип відстеження: періодичне.
 
Методи одержання результатів відстеження:
Для відстеження результативності регуляторного акту використовувався метод збору даних департаменту власності та ринкового  регулювання  міської ради та комунального підприємства «Агентство з управління майном» Житомирської міської ради.
 
Дані, на основі яких відстежувалася результативність акта: відстеження результативності регуляторного акту здійснювалось на основі аналізу даних департаменту власності та ринкового  регулювання  міської ради та комунального підприємства «Агентство з управління майном» Житомирської міської ради.
 
Кількісні та якісні значення показників результативності акта:
 

Показники

2013р.

2014р.

2015р.

1.

Кількість проведених конкурсів

4

3

6

2.

Площа нежитлових приміщень комунальної власності переданих в оренду по конкурсу

5435,85 кв. м.

1353,18 кв. м.

7404,14 кв. м.

3.

Кількість укладених договорів оренди з переможцем конкурсу.

32

18

77

4.

Кількість переукладених договорів оренди

169

56

91

 
Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:
Даний регуляторний акт дозволяє відкрито і публічно здійснювати передачу в оренду комунального майна на конкурсній основі, що дає можливість залучення великої кількості суб’єктів господарювання до цього процесу. Регуляторним актом були досягнуті визначені цілі, реалізація його положень є ефективною, таким чином дане рішення, не потребує внесення змін чи доповнень.
 
Міський голова                                                                           С.І. Сухомлин
Звіт про відстеження результативності регуляторного акта -рішення міської ради від 08.04.2009 №956 «Про затвердження Положення про порядок встановлення розмірів та справляння орендної плати за земельні ділянки в м. Житомирі, які перебувають у державній або комунальній власності»
Звіт про відстеження результативності дії регуляторного акта 
 
30 березня 2016 року                                                                    м. Житомир

Вид та назва регуляторного акта: рішення Житомирської міської ради від 08.04.2009 №956 «Про затвердження Положення про порядок встановлення розмірів та справляння орендної плати за земельні ділянки в м. Житомирі, які перебувають у державній або комунальній власності» зі змінами від 07.10.2011 № 195. 
 
Назва виконавця заходів з відстеження: управління регулювання земельних відносин міської ради.
 
Цілі прийняття акта: ціллю прийняття є регулювання та вдосконалення земельних відносин в сфері оренди землі на основі встановлення економічно обґрунтованих ставок орендної плати, диференціації ставок відповідно до цінності земельних ділянок та терміну оренди, встановлення прозорого та чіткого порядку встановлення розмірів та справляння орендної плати.
 
Строк виконання заходів з відстеження: 30 березня 2016 року.
 
Тип відстеження: періодичне.
 
Методи одержання результатів відстеження: використано метод збору даних управління регулювання земельних відносин міської ради щодо укладання договорів оренди землі, департаменту бюджету та фінансів міської ради щодо надходжень від орендної плати за землю, рішення Житомирської міської ради про передачу в оренду земельних ділянок.
 
Дані, на основі яких проводилось відстеження результативності: відстеження результативності регуляторного акта проводилось на основі аналізу даних управління регулювання земельних відносин міської ради (укладені договори оренди), департаменту бюджету та фінансів міської ради (щодо надходжень з орендної плати за земельні ділянки), прийнятих рішень міської ради щодо надання земельних ділянок на умовах оренди.
Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

№ п/п

Показник

2013 рік

2014 рік

2015 рік

1

Кількість укладених договорів оренди землі, шт.

202

335

315

2

Загальна кількість земельних ділянок, переданих в оренду, шт.

99

470

241

3

Площа орендованих земель, га

49,6353

92,4864

87,4434

4

Сума коштів від сплати орендної плати за користування земельними ділянками, тис. грн.

27839,21

34125,89

37400,56

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення вищезазначених цілей: дія даного регуляторного акта забезпечує соціальний захист юридичних та фізичних осіб від необґрунтованого збільшення ставок орендної плати за користування земельними ділянками та прозорість процедури визначення розміру річної орендної плати. 
 
Висновок: регуляторний акт потребує внесення змін в частині приведення у відповідність діючому законодавству.
 
 
Міський голова                                                                         С.І. Сухомлин
З В І Т про відстеження результативності регуляторного акту - рішення міської ради від 29.03.2012 №325 "Про затвердження Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і дотримання тиші у м. Житомирі"
З В І Т
про відстеження результативності регуляторного акту
«Про затвердження Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і дотримання тиші у м. Житомирі»
 
 
м. Житомир                                                                «14» квітня 2016 року
 
Вид регуляторного акту: рішення Житомирської міської ради.
Назва регуляторного акту:  Про затвердження Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і дотримання тиші у м. Житомирі
Дата прийняття: 29.03.2012 року.
Номер: рішення № 325.
Назва виконавця заходів з відстеження: управління комунального господарства Житомирської міської ради, комунальне підприємство «Інспекція з благоустрою м. Житомира» Житомирської міської ради.
Цілі прийняття регуляторного акта: створення сприятливих умов для життєдіяльності громадян і суб’єктів господарювання, покращення санітарного стану та мікроклімату міста, систематизація діючого законодавства у сфері благоустрою в єдиному документі та прийняття Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і дотримання тиші у м. Житомирі, положення яких  відповідають чинному законодавству України.
Термін виконання заходів з відстеження:  13-14 квітня 2016 року.
Тип відстеження: періодичне.
Методи одержання результатів відстеження: метод збору  даних управління комунального господарства Житомирської міської ради та комунального підприємства «Інспекція з благоустрою м. Житомира» Житомирської міської ради.
Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, способи одержання даних: відстеження результативності регуляторного акта  здійснювалось на основі аналізу даних  управління комунального господарства Житомирської міської ради та комунального підприємства «Інспекція з благоустрою  м. Житомира» Житомирської міської ради.
Кількісні та якісні значення показників результативності акта:  
Показники дії рішення:

Назва показника

Рік

2013

2014

2015

 

Кількість наданих приписів

7324

 5244

 5780

Кількість складених протоколів

524

409

550

Сума накладених штрафів за наслідками розгляду протоколів, грн.

132 569

116 780

140 862

 
З прийняттям Правил підвищилась свідомість і активність громадян та суб’єктів господарювання щодо необхідності укладання угод на видалення побутових відходів, що дає змогу попередити утворення несанкціонованих звалищ сміття та забруднення довкілля.
Завдяки встановленню чітких вимог стосовно підтримки благоустрою розширено сферу впливу та відповідальності за порушення Правил, збільшились надходження до міського бюджету від сплати штрафів за порушення благоустрою.
Дія регуляторного акта сприяє збереженню та утриманню об'єктів зовнішнього благоустрою в належному санітарно-технічному стані.
Правила надали змогу забезпечити захист інтересів територіальної громади міста в сфері благоустрою.
У цілому регуляторний акт підвищує свідомість суб’єктів господарювання та громадян щодо підтримки благоустрою міста, довкілля.
 
Визначення ступеня результативності регуляторного акту та досягнення визначених цілей: результати реалізації положень даного рішення мають позитивну  динаміку. Цілі, які ставились при прийнятті регуляторного акту, досягнуті. У зв’язку із внесенням змін та доповнень в положення діючого законодавства в сфері благоустрою, поводження із зеленими насадженнями, посилення відповідальності за порушення природоохоронного законодавства, регуляторний акт потребує внесення відповідних змін та доповнень.
 
 
Міський голова                                                                             С.І.Сухомлин 
Звіт про періодичне відстеження результативності дії регуляторного акта - рішення Житомирської міської ради від 05.08.09 № 1040 «Положення про порядок продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення в місті Житомирі, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що є власністю покупців цих ділянок» (зі змінами та доповненнями)
Звіт про періодичне відстеження результативності
дії регуляторного акта
 
09 серпня 2016 року                                                                           м. Житомир
 
Вид та назва регуляторного акта: Рішення Житомирської міської ради від 05.08.09 № 1040 «Положення про порядок продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення в місті Житомирі, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що є власністю покупців цих ділянок» (зі змінами та доповненнями).
Назва виконавця заходів з відстеження: департамент містобудування та земельних відносин міської ради.
Цілі прийняття акта: ціллю прийняття даного рішення є чітке та комплексне регламентування порядку опрацювання документів, підготовки та проведення продажу земельних ділянок на яких розташовані об’єкти нерухомого майна в м. Житомирі.
Строк виконання заходів з відстеження: з 05.08.2016р. по 09.08.2016р.
Тип відстеження: періодичне.
Методи одержання результатів відстеження: використано метод збору даних департаменту містобудування та земельних відносин міської ради щодо кількості зареєстрованих договорів купівлі-продажу земельних ділянок, департаменту бюджету та фінансів міської ради щодо надходжень грошових коштів від продажу земельних ділянок, рішення Житомирської міської ради про продаж земельних ділянок.
Дані на основі яких проводилося відстеження результативності: відстеження результативності регуляторного акта проводилось на основі аналізу даних департаменту містобудування та земельних відносин міської ради щодо кількості зареєстрованих договорів купівлі-продажу земельних ділянок, департаменту бюджету та фінансів міської ради щодо надходжень грошових коштів від продажу земельних ділянок, рішень Житомирської міської ради про продаж земельних ділянок. 
 
Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

Період, роки

Кількість укладених договорів купівлі-продажу земельних ділянок

Площа, га

Сума, тис. грн.

2014

37

8,6218

7 076,7

2015

7

2,4238

2 190,6

до 01.08.2016

2

0,8313

861,7

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення вищезазначених цілей: дія даного регуляторного акту вдосконалює та спрощує механізм продажу земельних ділянок у власність. Повністю вирішує питання прозорості проведення процедури продажу та набуття права власності на землю. Даний регуляторний акт потребує внесення змін та доповнень, у зв’язку з ліквідацією управління регулювання земельних відносин міської ради та створення департаменту містобудування та земельних відносин міської ради.
 
Директор                                                                                                Д.І. Пшоняк 
ЗВІТ про відстеження результативності регуляторного акта - рішення Житомирської міської ради від 30.08.2012 № 429 «Про затвердження Положення про оренду, методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Житомира»
ЗВІТ
про відстеження результативності регуляторного акта
 
20.09.2016 р.                                                                                        м. Житомир
 
Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується: рішення Житомирської міської ради від 30.08.2012 № 429 «Про затвердження Положення про оренду, методику розрахунку та порядок використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Житомира»
Розробник аналізу регуляторного впливу: Відділ по управлінню та приватизації комунального майна.
Цілі прийняття рішення міської ради:
 - визначення механізму провадження орендних відносин та методики розрахунку плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади м. Житомира;
 - забезпечення рівності прав претендентів на оренду майна територіальної громади м. Житомира;
 - забезпечення відкритості, простоти та прозорості процедури надання майна територіальної громади м. Житомира в оренду;
 - недопущення проявів корупції під час організації та проведення конкурсу на право оренди.
 
Строк виконання заходів з відстеження: 20.09.2016-22.09.2016 року
Тип відстеження: періодичне.
Методи одержання результатів відстеження:
для відстеження результативності регуляторного акту використовувався метод збору даних відділу по управлінню та приватизації комунального майна міської ради та комунального підприємства «Агентство з управління майном» Житомирської міської ради.
Дані, на основі яких відстежувалася результативність акта: відстеження результативності регуляторного акту здійснювалось на основі аналізу даних відділу по управлінню та приватизації комунального майна  міської ради та комунального підприємства «Агентство з управління майном» Житомирської міської ради.
Кількісні та якісні значення показників результативності акта: 
 
 

Показники

2014р.

2015р.

2016р. (9м.)

1.

Кількість проведених конкурсів на право укладання договору оренди нерухомого майна

3

6

4

2.

Площа нежитлових приміщень комунальної власності переданих в оренду по конкурсу

1353,18 м2

7404,14 м2

4718,41м2

3.

Кількість суб’єктів

господарювання, яким надано дозвіл на укладення договорів оренди

18

77

48

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:
Даний регуляторний акт забезпечує відкритість, простоту та прозорість процедури надання майна територіальної громади м. Житомира в оренду, що дає можливість залучення великої кількості суб’єктів господарювання до цього процесу. Регуляторним актом були досягнуті визначені цілі, реалізація його положень є ефективною.
У зв’язку із зміною чинного законодавства, що регулює відносини з питань оренди комунального майна даний регуляторний акт потребує внесення відповідних змін та доповнень.
Звіт про періодичне відстеження результативності дії регуляторного акта рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 03.10.2012 №416 “Про впорядкування розгляду деяких питань у сфері містобудування та архітектури у місті Житомирі”
Звіт про періодичне відстеження результативності
дії регуляторного акта
 
 
 
07 листопада 2016 року                                                                          м. Житомир
 
 
Вид та назва регуляторного акта: рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 03.10.2012 №416 “Про впорядкування розгляду деяких питань у сфері містобудування та архітектури у місті Житомирі”.
 
Назва виконавця заходів з відстеження: департамент містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради.
 
Цілі прийняття акта: встановлення прозорого та чіткого врегулювання
 
- проведення реконструкції, капітального ремонту вбудовано-прибудованих приміщень і житлових квартир;
- надання згоди на розташування тимчасових збірно-розбірних металевих гаражів для утримання приватних транспортних засобів;
- надання згоди на внутрішнє перепланування (переобладнання) власних приміщень (квартир), індивідуальних житлових будинків;
- здійснення контролю за розміщенням та утриманням тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.
 
Строк виконання заходів з відстеження: з 27.10.2016р. по 28.10.2016р.
Тип відстеження: періодичне.
 
Методи одержання результатів відстеження: використано метод збору даних структурних підрозділів департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради.
 
Дані, на основі яких проводилося відстеження результативності: відстеження результативності регуляторного акта проводилось на основі аналізу даних департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради щодо кількості рішень виконавчого комітету на погодження реконструкції, перепланування, використання існуючих об'єктів архітектури; кількість наданих згод на розташування тимчасових збірно-розбірних металевих гаражів для утримання приватних транспортних засобів; кількість оформлених паспортів прив'язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності з виконанням благоустрою прилеглої території.
Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

Період, роки

Кількість рішень міськвиконкому

Кількість виданих паспортів прив'язки збірно-розбірних металевих гаражів

Кількість виданих паспортів прив'язки впорядкованих тимчасових споруд

2014

4

9

17

2015

1

14

105

2016

до 01.10.2016

-

24

132

Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення вищезазначених цілей:
дія додатку 4 даного регуляторного акту вдосконалює та визначає вимоги до розміщення тимчасових споруд, а також благоустрою прилеглої до них території, його реалізація є ефективною та не потребує внесення змін чи доповнень.
Додатки 1, 2, 3  даного регуляторного акта потребують скасування, так-як положення цих порядків вже врегульовані іншими нормативно-правовими документами.
 
Перший заступник міського голови
з питань діяльності виконавчих
органів ради                                                                                  О.О. Ясюнецький