КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА «ТРЕТІЙ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР» ЖИТОМИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА «ТРЕТІЙ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР» ЖИТОМИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ІНФОРМАЦІЯ ПРО КУ

Основні завдання ІРЦ

1. Проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, в тому числі коефіцієнта її інтелекту, розроблення рекомендацій щодо програми навчання, особливостей організації психолого-педагогічної допомоги відповідно до потенційних можливостей психофізичного розвитку дитини.

2. Надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах (не відвідують навчальні заклади), здобувають повну загальну середню освіту у професійно-технічних навчальних закладах та не отримують відповідної допомоги.

3. Ведення реєстру дітей, які пройшли комплексну оцінку і перебувають на обліку ІРЦ за згодою батьків (одного з батьків) або законних представників на обробку персональних даних неповнолітньої дитини.

4. Ведення реєстру навчальних закладів, реабілітаційних установ системи охорони здоров’я, соціального захисту та громадських об’єднань, а також реєстру фахівців, які надають психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами, у тому числі фахівців дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), навчально-реабілітаційних центрів, громадських об’єднань, за згодою фахівців, які надають психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами.

5. Надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів з питань організації інклюзивного навчання.

6. Надання методичної допомоги педагогічним працівникам дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, батькам (одному з батьків) або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами щодо особливостей організації надання психолого-педагогічної допомоги таким дітям.

7. Взаємодія з педагогічними працівниками дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів щодо виконання рекомендацій, зазначених у висновку ІРЦ, проведення оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами.

8. Надання консультацій батькам (одному з батьків) або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами стосовно мережі дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів для здобуття повної загальної середньої освіти, наявних освітніх, медичних, соціальних ресурсів для надання допомоги таким дітям.

9. Надання консультативно-психологічної допомоги батькам (одному з батьків) або законним представникам дітей з особливими освітніми потребами у формуванні позитивної мотивації щодо розвитку таких дітей.

10. Провадження інформаційно-просвітницької діяльності шляхом проведення конференцій, семінарів, засідань за круглим столом, тренінгів, майстер-класів з питань організації надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами.

11. Взаємодія з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, навчальними закладами, закладами охорони здоров’я, закладами соціального захисту, службами у справах дітей, громадськими об’єднаннями щодо виявлення та надання своєчасної психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, починаючи з раннього віку в разі потреби із залученням відповідних спеціалістів.

12. Підготовка звітної інформації про результати діяльності ІРЦ для засновника, відповідного структурного підрозділу з питань діяльності центру, а також аналітичної інформації для відповідного центру.

Кадрове забезпечення

Діяльність Комунальної установи «Третій інклюзивно-ресурсний центр» Житомирської міської ради відповідно до штатного розпису забезпечують:

  • Директор - 1 шт.од.
  • Головний бухгалтер- 1 шт.од.
  • Вчитель-логопед- 2 шт.од.
  • Вчитель-реабілітолог- 1 шт.од.
  • Вчитель-дефектолог (олігофренопедагог) - 2 шт.од.
  • Вчитель-дефектолог (сурдопедагог) – 0,5 шт.од.
  • Вчитель-дефектолог (тифлопедагог) – 0,5 шт.од.
  • Практичний психолог - 2 шт.од.
  • Медсестра – 0,75 шт.од.
  • Секретар - 1 шт.од.
  • Прибиральник службових приміщень – 0,25 шт.од.

КУ «ТІРЦ» ЖМР фактично має дві штатні одиниці: директор і головний бухгалтер. Інші спеціалісти за умови конкурсу, який оголошено з 15 липня 2019 року, будуть призначені на відповідні посади.

Контакти

Юридична адреса: 10009, Житомирська область, місто Житомир, вулиця Кибальчича, будинок 7.

Електронна адреса: [email protected]

Директор – Самолюк Катерина Василівна

Телефон директора – (0412) 55-40-49

СТРУКТУРА КЕРІВНИЦТВА КОМУНАЛЬНОЇ УСТАНОВИ