Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Тероборона Житомира: питання та відповіді

Що таке війська територіальної оборони України?

Завдання територіальної оборони визначені Законом України «Про основи національного спротиву». Основою комплектування бригади є постійний склад – кадрові військовослужбовці. Решта – резервісти, які уклали контракт з бригадою, та військовозобов’язані, що приписані до бригади у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (колишніх військових комісаріатах). У бригаді є посади резервістів всіх категорій: офіцерські, сержантські, солдатські. У територіальній обороні є місце для кожного, хто бажає бути готовим захистити себе, свою домівку, родину, місто і країну.Завдяки укомплектуванню бригад територіальної оборони резервістами та їх завчасній підготовці терміни готовності можливо скоротити до 24 годин. Саме так є в Ізраїлі, Фінляндії, Естонії, Литві, Польщі тощо.

Заява про бажання добровільно вступити на службу у територіальному резерві (Завантажити)

Адреса: вулиця Сергія Параджанова, 4, Житомир, 6 поверх (тимчасово)

​Контакти: +380681601170 ; +380933802330

Хто може стати резервістом територіальної оборони (ТрО)? Чи потрібен досвід військової служби?

Резервістом ТрО може стати будь-який громадянин України віком від 18 до 57 років незалежно від статі, навіть без досвіду служби у війську та перебування на обліку у військовому комісаріаті (територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки). Окрім цього, вимоги до здоров’я кандидатів у резервісти територіальної оборони менші, аніж у бойових бригадах.

Що передбачає контракт у резерві?

Контракт у резерві передбачає виконання завдань за призначенням, зокрема:

  • оборона столиці та захист громади Києва у разі збройної агресії проти неї
  • участь у захисті населення та довкілля у разі надзвичайних ситуацій
  • участь у підготовці громадян України до національного спротиву
  • охорона та оборона стратегічних об’єктів, об’єктів інфраструктури та комунікацій столиці, органів державної та місцевої влади
  • участь у боротьбі з диверсійно-розвідувальними силами та незаконними збройними формуваннями
  • участь у забезпеченні громадської безпеки і порядку в місті.

Докладніше ви можете дізнатися про завдання територіальної оборони із Закону України «Про основи національного спротиву».

Чи може резервіст сам обрати підрозділ, у якому він бажає проходити службу?

Так, громадянин оформляється на службу в резерві за місцем прописки, обліку у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (військовому комісаріаті). Але потім укладає контракт вже з обраним батальйоном, навіть в іншому районі міста.

Чи можуть сформувати окремий взвод, роту члени громадської організації тощо?

Так, така практика була під час мобілізації 2014-2015 рр. Якщо в організації є і офіцери, і сержанти, і солдати, вони можуть укомплектувати посади всього підрозділу, що відповідає їх чисельності.

Чи може резервіст оперативного резерву 1-ої черги укласти контракт з бригадою територіальної оборони?

Так, може, це його право як громадянина. Крім того, керівними документами Генерального штабу Збройних Сил України дозволено комплектувати резервістами оперативного резерву 1-ої черги до 10% бригади, а це понад 300 осіб. Якщо ж у разі початку активних бойових дій резервіст бригади територіальної оборони, яка залишиться в тилу, виявить бажання перевестися в обрану ним бойову частину, то це тільки заохочується.

Які соціальні гарантії та пільги передбачені для резервістів?

У мирний час на період проходження зборів офіційно працевлаштовані резервісти звільняються від виконання обов’язків зі збереженням робочого місця та середнього заробітку за період зборів – відповідні фінансові виплати проводяться як під час зборів, так і в кінці року. У разі захворювання чи травми в період зборів резервіст має змогу отримати амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу в медичних закладах ЗСУ. Після призову за мобілізацією резервіст отримує всі переваги військовослужбовця.

Чого навчають у територіальній обороні?

Із резервістами територіальної оборони проводяться заняття з тактичної, вогневої, інженерної, військово-медичної підготовки, підготовки зі зв’язку, топографії та інше.

Чи може резервіст зробити кар’єру в резерві?

Так, резервіст може отримувати чергові сержантські, офіцерські звання, здобувати військову освіту.

Хто може брати участь у проведенні занять, контролювати якість їх проведення?

У кожному батальйоні, бригаді територіальної оборони створюється рада резервістів як колективно-дорадчий орган, що обирається самими резервістами та має право контролювати якість підготовки, надавати допомогу командирам у проведенні занять. Крім того, резервісти, котрі мають відповідну освіту чи досвід бойових дій, можуть залучатися до занять як інструктори.

Сторінки

БРОШУРА "У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ"
ТРЕНІНГ З ПОРЯТУНКУ ЖИТТЯ: ОСНОВИ ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ВІД СТУДЕНТІВ-МЕДИКІВ
МАЄ ВМІТИ КОЖЕН: ЯК ЗУПИНИТИ КРОВОТЕЧУ
СЕРГІЙ СУХОМЛИН РОЗКАЗАВ ПРО ЙМОВІРНІ СЦЕНАРІЇ У ВИПАДКУ НС ТА ЗВЕРНУВСЯ ДО СВОЇХ КОЛИШНІХ ОДНОКУРСНИКІВ З ТАНКОВОГО УЧИЛИЩА
ЩО РОБИТИ У ВИПАДКУ НС: ГОЛОВАМ ОСББ ПОЯСНИЛИ, ЯК ДІЯТИ
ПЕРЕЛІК АДРЕС ДЛЯ УКРИТТЯ МЕШКАНЦІВ БУДИНКІВ, ЯКІ НЕ МАЮТЬ ВЛАСНИХ ПІДВАЛЬНИХ ПРИМІЩЕНЬ