Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Сергій Сухомлин зустрівся з ветеранами АТО/ООС та родинами загиблих військовослужбовців

05.08.2020
Сергій Сухомлин  зустрівся з ветеранами АТО/ООС  та родинами загиблих військовослужбовців

Зустріч, яка проходила сьогодні, 5 серпня, у сесійній залі міської ради розпочалася із обговорення пропозицій щодо встановлення у Житомирі пам'ятника загиблим на Сході України Героям.

«Героям, які загинули в російсько-українській війні» - таку назву майбутнього пам'ятника запропонували мами загиблих. А на сходинках споруди мають бути викарбовані ключові дати військового конфлікту.

Сергій Сухомлин, презентуючи проєкт майбутньої споруди, повідомив, що особисто звернувся до керівництва області з пропозицією щодо спорудження пам'ятника загиблих на Сході України учасників АТО/ООС на умовах співфінансування. «Безумовно, пам'яник має бути достойний подвигу загиблих Героїв», - наголосив міський голова.

Сергій Сухомлин запропонував учасникам зустрічі провести наступне обговорення проєкту із науковцями-істориками для врахування всіх історичних аспектів (топоніміки, хронології тощо) ще до початку робіт із виготовлення та встановлення пам'ятника загиблим Героям.

Особливу увагу міський голова приділив вирішенню питань соціального захисту родин загиблих Героїв - учасників АТО/ООС. Тому в зустрічі також взяли участь керівники профільних виконавчих органів міської ради та її комунальних підприємств. Обговорювалися питання соціальних пільг та гарантій щодо оздоровлення, зубного протезування денного стаціонару.

На важливості психологічної реабілітації членів родин загиблих наголосила мама загиблого Героя Артема Абрамовича. Світлана Абрамович звернулася із проханням провести роз'яснювальну роботу із медичними працівниками щодо важливості психологічної підтримки тих, хто втратив своїх найрідніших під час військового конфлікту на Сході України.

«Ми намагаємось максимально все зробити, щоб родини загиблих не втрачали час та сили на бюрократичні  перепони. Але є питання, які вирішюються виключно на державному рівні і нам не підвласні. Щодо роботи первинної медичної ланки - спочатку ви маєте піти до сімейного лікаря, який направить вас до відповідного спеціаліста.  Якщо є зауваження до роботи сімейного лікаря, маєте право його замінити, потрібна допомога – звертайтеся , зробимо. Прізвище і конкретна проблема - будемо вирішувати», - наголосила заступниця міського голови Марія Місюрова.  

У свою чергу, заступниця директора КП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Житомирської міської ради  Людмила Бондаренко закликала звертатись особисто до неї, якщо є зауваження до роботи поліклініки.

Також матері загиблих героїв АТО/ ООС зауважили на важливості врахування їх пропозицій під час підготовки міських цільових програм на наступні роки. Зокрема, йшлося  про розробку окремої програми з патріотичного виховання дітей та юнацтва.

«У зазгальноосвітніх закладах Житомирської міської об'єднаної територіальної громади постійно проходять заходи щодо вшанування пам'яті наших Героїв. І нам дуже потрібен постіний діалог із родинами загиблих, а не лише у пам'ятні дати. Запевняю Вас, що Ви завжди були і будете почутими нашими освітянами. Ми завжди дослухаємось, виправимо, зробимо! Тому і зібрались тут, ми відпрацюємо!», - зазначив директор департаменту освіти міської ради Валентин Арендарчук.

Під час своїх виступів учасники зустрічі наголошували на важливості подібних зустрічей, адже тільки так можна виправити навіть «людський фактор».

На завершення заходу від імені матерів загиблих до усіх присутніх звернулася Світлана Абрамович:

«Все, що у нас залишилось від наших синів, - це пам'ять, меморіали та дошки. Ми хочемо, щоб пам'ятали про них, пам'ятали тих, завдяки кому мир у Житомирі».

Довідково: у Житомирській міській ОТГ проживає:

  • 139 членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС;
  • 3109 учасників бойових дій в зоні АТО/ООС;
  • 362 особи з інвалідністю внаслідок поранення,  контузії, каліцтва або захворювання в зоні АТО (І група – 9 осіб; ІІ група – 84 особи; ІІІ група – 283 особи).