Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Матері Олексія Золіна вручили орден «За мужність» ІІІ ступеня, яким нагороджено її сина посмерно

03.09.2020
 Матері  Олексія Золіна вручили орден  «За мужність» ІІІ ступеня, яким нагороджено її сина посмерно

Передаючи нагороду матері загиблого Героя Олені  Золіній, міський голова Сергій Сухомлин та т. в. п. міського військового комісара Олександр Варивода  висловили  глибоку шану та  вдячність батькам за вихованого ними захисника, воїна, патріота України.

 «Він не просто був солдатом, був батьком для своїх побратимів, доброзичливий, комунікабельний,  відповідальний…  Пам'ять про нього житиме у наших серцях», - йшлося під час вручення сьогодні, 3 вересня, на початку засідання виконавчого комітету міської ради .

Орден отримали  мати  та рідна сестра  житомирянина, який  поліг  за суверенітет, цілісність та незалежність України. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять Олексія Золіна та всіх полеглих захисників.

Державна нагорода присвоєна згідно Указу Президента України № 304 від  5 серпня 2020 року «за особисту мужність, виявлену у справі захисту державного суверенітету та територіальної цілісності країни, за самовідданість у справі служіння народу».

Олексій народився 11 липня 1984 року в сім’ї військового у місті Житомирі. Навчався у ЗОШ №7. Після школи вступив до Технологічного коледжу на економічний факультет, який успішно закінчив.

Строкову службу Олексій проходив у 2002—2004 роках у славетній 95-тій окремій десантно-штурмовій бригаді. 31 січня 2015 року був мобілізований до Збройних Сил України і мужньо захищав Україну у складі 13 батальйону 95-ї бригади. У 2017 році Олексій був демобілізований, але на початку 2018 року підписав контракт і продовжив захист Батьківщини у складі 95-ї ОДШБ, а пізніше – 30-ї ОМБ.

 19 березня 2020 року о 19.30 год. на полі бою поблизу с. Новоолександрівка на Луганщині загинув сержант Золін Олексій Сергійович, старший стрілець мотопіхотної роти мотопіхотного батальйону 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького.

 У Олексія залишилися батько Сергій Вікторович – підполковник запасу, учасник бойових дій, учасник АТО, мама Олена Мічеславівна, сестра Юлія Сергіївна та маленька донечка.

Похований 22 березня 2020 року у Житомирі на Смолянському військовому цвинтарі.

Герої не вмирають!