Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомир готується до виплати стимулювання для бюджетних закладів міста

10.10.2019
Житомир готується до виплати стимулювання  для бюджетних закладів міста

З метою ефективного використання енергетичних ресурсів бюджетними закладами міста та стимулювання відповідальних осіб ощадливо їх використовувати у грудні 2018 року депутатами міської ради прийнято Положення http://zt-rada.gov.ua/files/upload/sitefiles/doc1546593097.pdf про стимулювання заходів з енергозбереження.

Положення про стимулювання заходів з енергозбереження – важливий елемент системи енергоменеджменту міста, який дозволить додатково зацікавити муніципальні заклади зменшувати споживання теплової енергії та заощаджувати бюджетні кошти.  

В січні 2019 року фахівцями виконавчих органів проведено навчання, http://zt-rada.gov.ua/?3398%5B0%5D=6217 що стосуються впровадження  прийнятого Положення.

Відповідно до Положення та в результаті аналізу фактично досягнутої економії коштів, виділених на оплату теплової енергії у І півріччі 2019 року закладами бюджетної сфери міста, економія склала:

  • внаслідок експлуатації об’єктів розпорядниками коштів 1,2 млн. грн.;
  • внаслідок погодних умов  4,0 млн. грн.

Заначений аналіз здійснено фахівцями з питань енергозбереження та фінансів міської ради спільного з головними розпорядниками коштів.  

Відповідний проєкт рішення міської ради Про внесення змін до рішення міської ради від 18.12.2018 № 1297 «Про бюджет Житомирської міської об’єднаної територіальної громади (бюджет міста Житомира) на 2019 рік» оприлюднено на сайті міської ради 03 жовтня та буде розглянуто на засіданнях постійних депутатських комісій, ознайомитися тут: http://zt-rada.gov.ua/documents?4026[0]=4.

Очікується, що  після прийняття рішення міською радою, відповідно до п. 10 згаданого Положення, обсяг економії асигнувань, досягнутий внаслідок експлуатації об'єктів розпорядниками коштів, залишається у розпорядженні таких розпорядників та може бути використаний на:

- матеріальне стимулювання працівників, які сприяли зниженню споживання енергоносіїв та послуг;

- розвиток матеріально-технічної бази та просвітницькі заходи відповідної бюджетної установи;

- підвищення рівня знань та навичок у сфері енергозбереження, особистісного та професійного розвитку працівників відповідної бюджетної установи.

Це стане ще одним важливим кроком у розбудові та постійному поліпшенні системи енергетичного менеджменту на муніципальному рівні. Рішення дозволить досягти взяті на себе містом зобов’язання http://zt-rada.gov.ua/files/upload/sitefiles/doc1550581316.pdf в рамках проекту «Угода мерів» та зменшити викиди СО2 та знизити шкідливий вплив на клімат.