Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі підписали угоду про створення регіонального інноваційно-космічного кластеру

13.01.2020
У Житомирі підписали угоду про створення регіонального інноваційно-космічного кластеру

У Житомирі  створили  інноваційно-космічний кластер «Полісся» підписанням  меморандуму щодо  співпраці  та  партнерства  у сфері розвитку  космічної галузі.  Учасники меморандуму – Житомирська ОДА, Житомирська обласна рада, Житомирська міська рада, Державне космічне агентство України, Національний центр управління та випробування космічних засобів, Музей космонавтики ім. С.П. Корольова, Житомирський агроекологічний університет, Житомирський військовий інститут ім. С.П. Корольова, Андрушівська народна обсерваторія, ГО «Асоціація Ноосфера», ТОВ «ЕСРАЙ Україна», Центр робототехніки та мейкерства «Robot.ON», Житомирська загальноосвітня школа №8.

 Підписанти угоди готові об’єднати свої зусилля заради популяризації ідеї космосу та практичного використання космічних технологій  для вирішення завдань інформаційної, продовольчої, економічної та екологічної безпеки, управління регіональним розвитком; реалізації історико-культурних та туристичних проєктів.

Зазначено, що створенню космічного кластеру «Полісся» передувала низка зустрічей та візитів для обміну досвідом, а також підписання угод про співпрацю  космічних технологій.

 Заявляючи про підтримку такої гарної ініціативи, заступниця міського голови Марія Місюрова, підкреслює, що сьогодні багато дітей цікавиться космічною галуззю, і це потребує уваги та ресурсів. Вона наголосила на  важливості підтримання та підвищення такого інтересу дітей до науково-технічного розвитку космічної сфери.

 12 сторін,  які долучилися до підписання  угоди,  переконані:  у житомирському регіоні слід розвивати  перспективні космічні технології, здійснювати підготовку кадрів космічної сфери та формувати імідж  Житомира  як інноваційного та високотехнологічного  осередку.