Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Пам’ятаймо всіх, хто присвятив своє життя боротьбі за свободу українського народу

23.05.2020
Пам’ятаймо всіх,  хто присвятив своє життя боротьбі за свободу українського народу

До пам’ятних знаків Борців за Україну сьогодні, 23 травня, керівництво міста та представники військових установ поклали квіти. Сьогоднішнє свято День Героїв встановлене на честь борців за волю України. У цей день ми віддаємо данину пам’яті героям минувшини та вклоняємося тим, хто щоденно відстоює соборність та незалежність України.

У Житомирі Пам'ять Героїв Небесної Сотні вшанували на майдані ім. С. П. Корольова.

Героям, полеглим за Україну у зоні АТО/ООС, вклонилися на майдані Соборному,  біля пам’ятних стендів, де  у 2019 році  було відкрито  66 дошок  пам’яті на честь Героїв-житомирян, які загинули внаслідок війни на Сході України. На жаль, світлини  загиблих Героїв додаються: нині їх 72.

Квіти також поклали і до могил Борців за Україну на території Спасо-Преображенського  кафедрального собору та пам’ятникам Олегу Ольжичу.

Вічна пам'ять Героям, які віддали своє життя!

Шана та доземний уклін Героям, які сьогодні в зоні проведення ООС продовжують відстоювати цілісність нашої держави!

Довідково з історії свята:

Дата свята обрана невипадково. Адже саме 23 травня 1938 року в Роттердамі вбили Євгена Коновальця. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.

До здобуття Україною незалежності, це свято святкувалося підпільно. Та після 1991 року воно почало набувати розголосу. Проте і зараз свято не має статусу офіційним Від 2014 року свято починає визнаватися державними та самоврядними органами, проходять культурно-масові заходи, організовані владою. Останніми роками відбулось значне поширення святкування в центральні та східні регіони України. Національно-патріотичні організації домагаються встановлення Дня Героїв офіційним державним святом.

У День Героїв  згадуємо лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців, воїнів Армії  УНР, ОУН-УПА, членів визвольного руху шістдесятників, Героїв Небесної Сотні та сучасної боротьби за територіальну цілісність на сході України - всіх борців за волю України.