Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Встановіть лічильник і сплачуйте лише за використану воду

05.04.2021
Встановіть лічильник і сплачуйте лише за використану воду

Сьогодні встановлення водомірів – процес, у якому зацікавлені усі: ціла країна, яка має обмежені водні ресурси, кожен окремий абонент, який у разі відсутності приладів обліку води, змушений сплачувати більше. У методиці, за якою громадяни змушені сплачувати за нормами водоспоживання, не враховується один чинник – немає контролю над тим, скільки води фактично спожито: наприклад, у приватному будинку прописано п’ятеро людей, а проживає двоє (нарахування за спожиту воду буде проводитися з розрахунку на 5 осіб); необхідність сплачувати кошти за послуги у період відрядження чи відпустки тощо.

Цьогоріч з настанням весняно-літніх польових робіт – з 1 травня по 30 вересня – абонентам приватного сектору, у яких відсутні лічильники, КП «Житомирводоканал» проводитиме нарахування плати за полив садів, присадибних ділянок, городів та теплиць. Полив 1 сотки присадибної ділянки становитиме — 256,01 грн на місяць. Відповідно за ділянку розміром 5 соток абонентам доведеться сплачувати 1280 грн на місяць. Відповідно до чинного законодавства, нарахування за воду здійснюватиметься незалежно від того, чи на присадибній ділянці висаджена городина, чи ні. Саме тому встановлення водоміра дозволить бути раціональним і відповідальним споживачем як в економічному, так і в екологічному аспекті. Адже абонентам, у яких встановлено прилади обліку використаної води для поливів присадибних ділянок, нарахування платні здійснюється відповідно до показників лічильників. Як свідчить статистика, такі абоненти більш ощадливо споживають воду, а, отже, сплачують за воду значно менше.
З метою раціонального водокористування та здійснення нарахувань за фактичне водоспоживання, рекомендуємо усім жителям встановлювати індивідуальні прилади обліку. Замовити послугу зі встановлення лічильника можна на нашому сайті за посиланням: https://vodokanal.zt.ua/services/vstanovlenna-licilnikiv