Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Як отримати підтримку з місцевого бюджету для капремонту багатоповерхівки?

27.07.2021
 Як отримати  підтримку з місцевого бюджету для капремонту  багатоповерхівки?

У Житомирі діє спеціальна програма для проведення капітального ремонту багатоквартирних будинків на умовах співфінансування. Наразі триває прийом документів для участі у конкурсі.  Про те, як  житомиряни можуть долучитися до такої програми розповіли  на нараді,  ініційованій управлінням житлового господарства та управлінням муніципального розвитку міської ради.

Начальник управління житлового господарства Андрій Гуменюк розповідає: «Участь у конкурсі можуть взяти  об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, або управителі будинків, які експлуатуються більше ніж 10 років».

Заявки можуть бути подані  за такими видами робіт:

  • дах, покрівля;
  • мережа внутрішніх загальнобудинкових трубопроводів централізованого теплопостачання;
  • мережа внутрішніх загальнобудинкових трубопроводів холодного, гарячого водопостачання та водовідведення;
  • мережа внутрішніх загальнобудинкових трубопроводів централізованого газопостачання;
  • загальнобудинкова електромережа та супутнє електрообладнання;
  • Інший вид капітального ремонту, визначений Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10.08.2004 №150, за рекомендацією профільної постійної комісії міської ради.

Для цього необхідно на загальних зборах співвласників ухвалити рішення щодо визначення виду капітального ремонту та готовності взяти участь у спільному фінансуванні робіт  та делегувати повноваження управителю або голові ОСББ виступати замовником  відповідних робіт. Окрім рішень загальних зборів, до пакету документів  також додаються  довідка  з інформацію про сумарну загальну площу квартир та нежитлових приміщень та проєктно-кошторисна документація, розроблена на підставі дефектного акта.

Кожен учасник надає цінову пропозицію з чітко визначеною сумою співфінансування та випискою з банку, що підтверджує наявність такої суми коштів. Згодом конкурсна комісія визначає відсоток співфінансування співвласників, який має дорівнювати або бути більшим за 30%, та вартість співфінансування дольової участі співвласників в розрахунку на 1 м. кв.

«За результатами таких розрахунків комісією формується рейтинг учасників. Перевага у рейтингу надається тій пропозиції, вартість дольової участі якої є вищою. У межах видатків, затверджених в місцевому бюджеті,  визначаються переможці конкурсу. У 2021 році  для співфінансування капремонтів багатоповерхівок передбачено 4 мільйони гривень», - додає Андрій Гуменюк.

Термін прийняття заявок на право брати участь у конкурсі: з 08 години  02.07.2021 року по 18 годину 14.08.2021 року.

Заявки приймаються управлінням житлового господарства Житомирської міської ради за адресою: майдан ім. С.П. Корольова, 4/2, каб. 389,  тел. 47-07-97, 42-06-19