Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомирянин - бронзовий призер чемпіонату України з риболовного спорту серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату

20.08.2021
Житомирянин  - бронзовий призер  чемпіонату України з риболовного спорту серед   спортсменів  з  ураженнями  опорно-рухового апарату

Поплавкова вудка як спортивне знаряддя. Наловити риби більше, ніж хтось.  Спіймав - відпусти… Це не про посиденьки з вудочкою на березі, а про серйозні  змагання з рибної ловлі серед людей з  порушенням  опорно-рухового апарату.

Вчора у  Києві  завершився чемпіонат України з риболовного спорту, який згуртував  36 людей з інвалідністю. З-поміж них –  і житомирянин Юрій Баришев.  

Вже 30 років, як Юрій пересувається на візку: у 20-річному віці він невдало впав із дерева і травмував хребет. Любов до риболовлі у  нього з дитинства від батька, а у  2017 році   -  хобі переросло у спорт.

Такі змагання - це  не тільки спортивний азарт, а й можливість зустрітися з друзями та поспілкуватися. «Ми рибалили на озері Корольок…Хтось на візку, хтось без руки, інший - на протезі… Та до нас відносяться як до звичайних спортсменів, у яких немає проблем зі здоров’ям.Змагання проходять на серйозному рівні: відбувається жеребкування,  у кожному секторі  - по 12 спортсменів, судді мають міжнародну категорію, слідкують, аби не було порушень. Рибалити починали о 9:00 ранку,  тривалість сесії - 4 години від сигналу до сигналу судді. Потім -  зважують  рибу», -  розповідає.

В особистому заліку Юрій виборов III місце. Його результат  - 1,2 кг улову.  Командне  місце – п’яте.  Юрій каже: цього разу  риба не була активною.  «Жодного коропа не зловили, та  вся  маленька  риба  теж  у  залік іде. Головне - щоб не було нуля.  У перший день багато спортсменів було з нулями. Ну зовсім не клювала».

Всього на чемпіонаті було виловлено 8 кг риби. У  2019  році з таким  результатом  Юрій  в особистому заліку став срібним призером, а команда  його  тоді  за   одну сесію наловила понад 20 кг риби.

І все ж не риба є головною на змаганнях: вся здобич після зважування випускається  у  водойму.  Тут  - атмосфера дружнього суперництва. «Для нас, наприклад, команди від Житомирщини, важливо перемогти саме вінницьку команду.  Ми дружимо з вінничанами та хочемо довести, що ми кращі у спортивній риболовлі.  Не важливо, яке місце, головне -  попереду Вінниці…», - посміхається Юрій.

Разом із ним команду від Житомирщини представляли ще Дмитро Присяжнюк з Баранівки та Сергій Баль з Брусилова. Вінницька команда таки поступилася житомирській:  збірна Житомирської області у командному заліку виборола – 5-те місце, Вінницької  - 6-те.

Окрім спортивної риболовлі, Юрій Баришев ще грає у теніс, цікавиться стрільбою з лука. А ще -  він вчить дітей з інвалідністю грати в бочча у Салезіянській школі «Всесвіт».